В Уганді спостерігається жахливий сплеск насильства через анти-ЛГБТК+ закон

Цього року Уганда знову стала однією з найсуворіших держав світу щодо ЛГБТК+, прийнявши у травні Закон про боротьбу з гомосексуальністю (AHA).

Закон підтримує криміналізацію гомосексуальних стосунків і запроваджує смертну кару за так звану “гомосексуальність при обтяжуючих обставинах”, до якого закон відносить секс з неповнолітніми, секс з ВІЛ-позитивними людьми або інцест.

Після ухвалення законопроекту правозахисні групи ЛГБТК+ та правозахисні організації по всьому світу підняли галас, попереджаючи, що в результаті його прийняття різко зросте кількість випадків насильства проти ЛГБТК+.

Тепер, згідно з новим звітом комітету коаліції Convening for Equality (CFE), ці попередження справдилися.

У звіті, опублікованому в четвер (28 вересня), з яким ознайомилося агентство Reuters, йдеться про те, що прийняття AHA, як і передбачалося, наражає ЛГБТК+ на небезпеку – але ця небезпека здебільшого виходить від приватних осіб, а не від органів державної влади.

З початку 1 січня по 31 серпня 2023 року дослідники зафіксували 306 порушень прав в Уганді на підставі сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності жертв. З них лише 25 випадків були скоєні державними суб’єктами.

У звіті також зазначається, що їхнє дослідження не можна вважати вичерпним через труднощі, з якими стикаються ЛГБТК+ люди, повідомляючи про випадки насильства проти ЛГБТК+.

Для порівняння, державні суб’єкти були відповідальні за майже 70% порушень прав ЛГБТК+ як у 2022, так і в 2021 роках, йдеться у звіті.

Автори дослідження пов’язують цей сплеск насильства проти ЛГБТК+ з боку приватних осіб з прийняттям AHA, який, як повідомляється, радикалізував представників громадськості.

В одному з прикладів у звіті задокументовано нещодавнє збільшення кількості арештів за допомогою натовпу в Уганді, “тому що AHA виставила ЛГБТК+ як осіб, що становлять інтерес, а громадськість, схоже, є хранителем полювання на відьом”.

Угандійський правозахисник Артур Каїма, квір-активіст, назвав AHA мерзенною організацією і сказав:

“Замість того, щоб зосередитися на реальних проблемах, з якими стикається Уганда, Мусевені відволікає увагу, атакуючи наше фундаментальне право на існування”.

Тим часом президент США Джо Байден назвав законопроект “трагічним порушенням” прав людини, додавши, що Вашингтон оцінить наслідки закону “для всіх аспектів взаємодії США з Угандою, [включаючи] застосування санкцій і обмеження в’їзду [проти всіх, хто причетний до] серйозних порушень прав людини або корупції”.

Державний департамент США також випустив переглянуті рекомендації щодо подорожей до Уганди, посилаючись на “злочинність, тероризм і законодавство, спрямоване проти ЛГБТКІ+”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією