Це вже п’ята подія ХарківПрайду 2023. Організаторки велотреку прагнули у такий спосіб привернути увагу місцевого населення та влади до проблеми відсутності велосипедної інфраструктури, сповіщу у соцмережах ХарківПрайд.
25 людей проїхалися на велосипедах, які прикрасили прапорами: України та веселковими, а у колеса встановили веселкові диски. Крім цього, вони підготували спеціальну форму для велотреку: веселкові жилети та синьо-жовті панамки. Велоколона проїхалася майданом Свободи та Міським садом імені Т. Шевченка.
Така яскрава подія мала очікуваний ефект. Анна Романова, співорганізаторка ХарківПрайду та координаторка веселкового велотреку розповідає:
«Перехожі звертали увагу, запитували, що означає ця акція. Деякі впізнавали символіку веселкових прапорів та уточнювали, чи пов’язаний велотрек з ЛГБТК+ спільнотою. Подія пройшла позитивно та цілком безпечно».
У Харкові наявна єдина смуга, призначена саме для руху велосипедів. Вона проходить вздовж Харківського шосе у напрямку до російського Бєлгорода та становить 7 кілометрів. Інші «велосипедні» доріжки, наприклад, у Лісопарку чи Саржиному Яру, не є повноцінною велосипедною інфраструктурою, адже це рекреаційні зони.
Велосипед – це найбільш екологічний, безпечний та недорогий вид транспорту. Однак, безпечним та зручним для використання він може бути лише за наявності необхідної інфраструктури.
У місті часто нехтують потребами пішоходів, велосипедистів та містян загалом на користь автомобілістів та комерційних проєктів. Так, у серпні спалахнув скандал щодо забудови Саржиного Яру (що означатиме зменшення рекреаційної зони) без проведення громадських слухань. Раніше у місті демонтували трамвайну лінію, щоб розширити вулицю Весніна для автомобілів.
Харківське жіноче об’єднання «Сфера», яке організовує ХарківПрайд, закликає місцеву владу звернути увагу на недружність міста до пішоходів та велосипедистів.
Фото: Christina Pashkina