Жінкі та ЛГБТ+ люди під час війни: про що говорили в соцмережах протягом 2022 року?

Як сповіщує Точка опори ЮА, ГО «CAT-UA» на замовлення USAID провела дослідження, в межах якого виявила, зокрема:

– найбільш обговорювані та резонансні теми, що стосуються жінок та ЛГБТІК+ людей;
– наскільки зовнішні (зокрема, російські) агенти впливу були залучені до діалогу навколо цих тем;
– у яких випадках мова ворожнечі використовувалася частіше;
– які меседжі використовували прихильники «традиційних» цінностей, а які – ліберальних.

Дослідження проводили, вивчаючи публічні обговорення про права жінок та ЛГБТІК+ людей, які розгорталися в українському суспільстві, в тому числі в соцмережах, від початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року до 31 грудня 2022 року.

Ключові висновки – нижче, цікаві факти – в галереї.

🔸Жінки успішно позиціонують себе як ефективні військовослужбовиці і здебільшого розбивають думку консерваторів про те, що «жінки нездатні до військової служби». Активний сегмент спільноти змусив суспільство говорити про військову форму та інші потреби жінок в армії майже так само часто, як і про тему жінок-військовополонених.

🔸Про ЛГБТІК+ військових досі говорять з упередженням, ЛГБТІК+ військові отримують від суспільства менше розуміння чи поваги. Російська пропаганда та закиди традиціоналістів зменшували видимість меседжів про те, що ЛГБТІК+ військові є важливими та ефективними на фронті.

🔸Консерватори потенційно готові до компромісу в питанні цивільних партнерств. Про це свідчать дискусії на тему «партнерство vs. шлюб», «під час війни vs. після війни», до яких долучилися і прихильники «традиційних» цінностей, які були готові заглиблюватися в ці нюанси. Простір для компромісів є, але такі компроміси поки що є не стратегічними, а радше контекстуальними (як у випадку з ратифікацією Стамбульської конвенції, де відмова означала згоду з агресором).

🔸Насильство у воєнний час насамперед помітне, коли його вчиняють російські військові. При цьому видимість інших видів насильства, наприклад, домашнього, під час війни зменшилася.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією