В Естонії узаконили одностатеві шлюби

Парламент Естонії (Рійгікогу) ухвалив закон, який передбачає можливість укладення шлюбу між двома повнолітніми особами незалежно від їхньої статі з 1 січня 2024 року.

Про це повідомляє ERR, передає Суспільне.

Зазначається, що за це рішення проголосували 55 членів Рійгікогу, проти висловилися 34.

Закон передбачає зміну змісту інституту шлюбу, відомого з сімейного права, таким чином, що в майбутньому в шлюб можуть вступати дві фізичні особи, які досягли повноліття, незалежно від їхньої статі.

Як альтернатива шлюбу також можливі угоди про спільне проживання. Документ встановлює спрощену процедуру переходу від договору про спільне проживання до шлюбу та містить положення, необхідні для імплементації Закону про спільне проживання до правового порядку.

Тепер одностатеві подружні пари також можуть всиновлювати дітей. Одностатеве подружжя може усиновити дитину одного з подружжя за згодою другого біологічного батька/матері. Документ встановлює принцип, згідно з яким у дитини не може бути більш як двоє батьків. Зберігається принцип, згідно з яким права та обов’язки щодо дитини насамперед належать її біологічним батькам.

Законопроект пройшов перше читання 22 травня, і до встановленого терміну було подано 711 поправок.

Естонія стала другою країною після Словенії у Східній Європі, що легалізувала одностатеві шлюби.

Інститут реєстрованих партнерств в Україні

13 березня у Верховній раді України зареєстрували законопроект № 9103 “Про інститут реєстрованих партнерств”. Мета цього документу – створення в Україні інституту реєстрованих партнерств, що буде доступний як для одностатевих, так і для різностатевих пар.

26 квітня петиція на підтримку реєстрованих партнерств для одностатевих і різностатевих пар набрала необхідні 25 тисяч підписів на сайті президента. 26 травня з’явилась відповідь від президента Володимира Зеленського.

“Долаючи важкі випробування, українська держава свідомо обрала рух назустріч європейським стандартам, основу яких складають три засадничі цінності Ради Європи – демократія, верховенство права та права людини”, – йдеться у відповіді.

Водночас Зеленський нагадав, що згідно з Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка (стаття 51), а в умовах воєнного чи надзвичайного стану Конституція не може бути змінена (стаття 157).

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією