25 000 підписів зібрали. Що далі?

Петиція про партнерства набрала необхідну кількість голосів. Це означає, що її скоро приймуть? Про це розповідає на своїй сторінці у Facebook ГО Гендер Зед.

Що ж, все не так просто.

Перед тим, як законопроєкт буде прийнятий, його чекають декілька стадій розгляду. Ось які вже пройдені – і які ще чекають.
✅Написання законопроєкту.
✅Реєстрація законопроєкту у парламенті
➡️Підтримка законопроєкту профільним комітетом з питань профільної політики. У ньому декілька депутатів, які вивчають документ і вирішують, чи виносити його на велике голосування.
➡️Голосування у парламенті.

Важливо, що цей процес може тривати довго – навіть понад рік.

А до чого тут Зеленський?

Ми живемо в таких реаліях, що політична воля президента допомагає у прийнятті рішень. Нам дуже важливо, щоб президент побачив нашу петицію і сказав своє слово на цю тему. Якщо він підтримає партнерства, їх приймуть набагато швидше.

До чого тут Міноборони та комітет молоді і спорту?

Законопроєкт розглядає профільний комітет парламенту. Але це не означає, що свою думку не можуть сказати інші комітети або відомства. Чим більше політиків позитивно відгукнуться про законопроєкт, тим більше шансів, що його прийме головний комітет – а потім і весь парламент. Дуже класно, що партнерства підтримав комітет молоді і спорту. Що ж до Міноборони, така їхня відповідь не є критичною.

То що, партнерства можуть прийняти зовсім нескоро?

На жаль, така можливість є. Але ми будемо робити все, аби це сталося швидше.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією