Військові ЛГБТ+ запрошують Міністерство Оборони та Міністра оборони Резнікова О.Ю. на спільну зустріч у звʼязку з пропозицією Міністерства НЕ підтримувати законопроєкт 9103 про реєстровані партнерства

Про це ГО Військові ЛГБТ та наші союзники сповіщує у соцмережах.

Шановний Олексію Юрійовичу,

Ми ознайомилися з текстом документу пропозиції Міністерства оборони України до проєкту Закону України «Про інститут реєстрованих партнерств» та вкрай занепокоєні підтримкою Міністерством оборони дискримінації ЛГБТ+ військових в Україні.

У документі вказано, що у Міністерства оборони відсутні дані про «тисячі ЛГБТ+ військових» в українській армії. Наше обʼєдання налічує більше 300 ЛГБТ+ військових, серед них близько 100 відкритих у власній ідентичності. Частина з них захищає Україну на полі бою з 2014 року. У нашій спільноті склалося близько 20 пар, де обоє із партнер_ок – військові. Є чимало пар, де один із партнерів – цивільна людина.

І це ми говоримо лише про тих ЛГБТ+ військових, які мають активну соціальну позицію та вирішили долучитись до нашого об’єднання. ЛГБТ+ людей в ЗСУ та НГУ значно більше. В українському суспільстві ця цифра налічує від 5% до 10%, як і в будь-якій країні, згідно з статистичним дослідженням Ipsos Group S.A.

Структура Збройних Сил не виняток, адже є зрізом українського суспільства. Наразі близько 1 мільйону людей служать в ЗСУ та НГУ. Це означає, що приблизно від 50 до 100 тисяч людей, які захищають нашу землю належать до ЛГБТ+ і потребують захисту.

Більшість з них закриті з причини гомофобії та дискримінації всередині Збройних Сил та українського суспільства, яка все ще існує та заважає виконувати свої військові обовʼязки належним чином. Ці тисячі людей не відкриваються, адже бояться за власну безпеку та беззахисність у випадку гомофобних нападів, які все ще відбуваються під час війни.
До прикладу, матері одного із наших гей-військових, Павла Лагойди, нещодавно погрожували спалити будинок за те, що син є ЛГБТ+ представником та військовослужбовцем. Ми вважаємо, що такому немає місця в Збройних Силах європейської демократичної держави.

Павло служить разом зі своїм партнером Владиславом, який також є військовим. Нещодавно вони заручилися, адже розуміють усі ризики: війна може завдати шкоди здоровʼю комусь із пари. Ба більше – забрати життя. Однак, юридично перед державою, пара одне одному – ніхто.

Армія України сильна своїм різноманіттям. У ній так само служать як українці на рівні з кримськими татарами та іншими народами, так само гетеросексуальні військові пліч-о-пліч в бою з гомо- чи бісексуальними. Ми всі різні, але всі – українці.

У відповіді також йдеться, зокрема, про те, що «законопроєкт прирівнює реєстроване партнерство до шлюбу» всупереч Конституції, однак це не відповідає дійсності.

У пункті 2 статті 1 проєкту закону зазначено, що «реєстроване партнерство не є шлюбом та не є перешкодою для укладення шлюбу між реєстрованими партнерами за умови дотримання інших вимог, встановленим законодавством України». Якщо реєстровані партнери у майбутньому отримають можливість зареєструвати шлюб, то партнерство між ними припиниться.

Українці готові до партнерств. Дослідження ГО «Наш Світ» проведене під час повномасштабної війни, показує, що 82% українців підтримує участь ЛГБТ+ спільноти у боротьбі з російською агресією, а 64% вважають, що спільнота повинна мати рівні права з іншими громадянами. В першу чергу, це стосується права на партнерство.

Збройні Сили України вже довели на полі бою, що досягли рівня НАТО. Однак, в юридичному полі ЛГБТ+ військові зазнають дискримінації. Ми закликаємо виправити цю несправедливість, наблизити нашу державу до рівня ЄС та НАТО, та віддалити від російського миру, яка знищує права людини.

Наші світові партнери – США, Німеччина, Франція, Австралія, Нідерланди, Данія, Канада та інші, які надають нам таку життєнеобхідно військову допомогу – це країни, які захищають права ЛГБТ+ спільноти на найвищому рівні. Зокрема, серед власних військових структур.

Україна має показати нашим міжнародним партнерам, що наша країна – це повноцінна демократія. Без підтримки законопроєкту 9103 та наданню наших захисникам базових прав людини досягти цього складно.

З нашими ЛГБТ+ військовими солідарний весь світ. Про нас пишуть всі передові світові видання: The New York Times, The Economist, BBC, Times, France 24, Deutsche Welle, NBC, Washington Blade, Politico та десятки інших. У Вашингтоні, Берліні та Лондоні проводили виставку, присвячену військовим із спільноти. Портрети наших військових із закликом #ArmUkraineNow, який підтримав Президент, включивши фото ЛГБТ+ військових у свої пости на цю тему, стали головними на всіх світових прайд-маршах в Європейському Союзі Великій Британії, Америці та Австралії. Обличчя наших ЛГБТ+ військових на їхніх шпальтах, виставках та маршах – це обличчя демократії України в світі.

Прийняття законопроєкту про зареєстровані партнерства – це величезний крок вперед для покращення іміджу нашої держави закордоном, де відданість гуманістичним цінностям для прийняття України до свого гурту є вирішальною. Це наш обовʼязок як кандидата на вступ до ЄС – надати права ЛГБТ+ спільноті. Це говорять наші іноземні партнери, наприклад німецькі парламентарі, з якими проводила зустріч наша організація, просячи додати озброєння для наших військових.

Україна може показати це, підтримавши закон, що захищає позбавлену прав та у доступі до гідності, малу спільноту. А особливо сильним кроком буде, якщо за скривджених вступляться найсильніші – Міністерство оборони та ЗСУ.

Громадська організація «Українські ЛГБТ+ військові за рівні права» просить Міністерство Оборони про двосторонню зустріч, на якій ми хотіли б вийти на діалог. Ми хочемо почути вас і бути почуті вами. Ми готові провести її в будь-якому зручному для вас форматі (онлайн, офлайн чи комбіновано) та в будь-який можливий для вас час.

Очікуємо відповідь на це звернення поштою на скриньку info@lgbtmilitary.org.ua найближчим часом.

З повагою,
очільник ГО «Українські ЛГБТ+ військові за рівні права»,
Військовослужбовець 72 механізованої бригади, молодший сержант
Віктор Пилипенко

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією