Twitter Ілона Маска скасовує політику захисту трансґендерних користувачів від неправомірної дискримінації
Twitter непомітно відмовився від давньої політики захисту трансгендерних людей від цілеспрямованих образ і наклепів.
Соціальна мережа, що належить генеральному директору Ілону Маску, змінила свою політику щодо ненависницького контенту, вилучивши з неї речення про цілеспрямовані образи та наклепи на людей, що захищає саме транс*спільноту.
Політика Twitter, яка забороняє “цілеспрямоване переслідування, включаючи повторювані образи, тропи” або контент, спрямований на дегуманізацію захищених категорій, діяла з 2018 року, до придбання компанії Маском.
До цього кроку в політиці платформи щодо ненависницького контенту було сказано наступне: “Ми забороняємо націлюватися на інших за допомогою повторюваних образ, тропів або іншого контенту, який має на меті дегуманізувати, принизити або посилити негативні чи шкідливі стереотипи про захищену категорію.
“Це включає в себе цілеспрямовану дискримінацію або огульне називання трансгендерних осіб“.
Видалення останнього розділу, в якому йдеться про деднеймінг та місгендеринг, некомерційна ЛГБТК+ організація GLAAD назвала “останнім прикладом того, наскільки небезпечною є ця компанія як для користувачів, так і для рекламодавців”.
Генеральна директорка і президентка GLAAD Сара Кейт Елліс сказала:
“Це рішення відкинути безпеку ЛГБТК+ ще більше відриває Twitter від TikTok, Pinterest і Meta, які дотримуються схожої політики захисту своїх трансгендерних користувачів в той час, коли анти-трансгендерна риторика в Інтернеті призводить до реальної дискримінації та насильства”.
Цей крок означає, що Twitter відстає від інших соціальних мереж, включаючи TikTok і Pinterest, які чітко заборонили образливі висловлювання, “деднеймінг”, мізогінію та просування практик “конверсійної терапії”.
Так само власник Facebook, компанія Meta, публічно заявила, що забороняє “насильницький або дегуманізуючий контент, спрямований проти людей, які ідентифікують себе як ЛГБТК, і видаляє твердження про чиюсь гендерну ідентичність на їхнє прохання”.
Вона також ігнорує численні докази того, що цілеспрямовані переслідування негативно впливають на благополуччя ЛГБТК+ людей.
Цілеспрямована дискримінація за ознакою статі та “деднеймінг” були визначені Антидифамаційною лігою (ADL) як форма мови ворожнечі в березневому звіті, присвяченому антитранс* риториці на конференції CPAC цього року.
Правозахисна група описала ці дії як такі, що відкидають “існування транс*людей” і відмовляють їм у “визнанні та повазі”.
“Соціальні медіа-компанії, які прагнуть підтримувати безпечне середовище для ЛГБТК+, повинні працювати над вдосконаленням політики щодо мови ворожнечі, а не видаляти вже існуючі”, – продовжила Елліс.
У Twitter спостерігається значне зростання антитранс*риторики після придбання компанії Ілона Маска
Після того, як друга найбагатша людина світу неохоче купила платформу в жовтні 2022 року, кількість трансфобних висловлювань зросла щонайменше у 1 458 разів на день протягом решти минулого року.
Крім того, кількість расистських коментарів, спрямованих проти чорношкірих, зросла до 3 876 разів на день.
Після того, як генеральний директор заявив, що кількість показів мови ворожнечі була нижчою, ніж очікувалося, і опублікував розпливчастий графік у листопаді, користувачі запитали, як він визначає мову ворожнечі.
Опитування, проведене в лютому 2023 року, також показало, що 60% ЛГБТК+ організацій та активістів повідомили про збільшення кількості образливих висловлювань після приходу Маска до влади.
Сам Маск у минулому опублікував кілька твітів, спрямованих проти ЛГБТК+, включаючи заяви про необхідність перемогти “вірус пробудженого розуму”, звинувачення “комуністичних” університетів у тому, що його транс*дочка має небезпечні стосунки з ним, і неправдиві заяви про гендерно-підтверджуючу хірургічну операцію.
Його історично анти-ЛГБТК+ риторика змусила кількох квір-експертів передбачити, що політика Twitter щодо ненависницької поведінки в майбутньому буде змінена.