Два українських гея подали заяву на шлюб у Дія: якою буде відповідь?

Мобільний застосунок Дія, що надає дердавн послуги онлайн у смартфоні тепер має функцію єШлюб, щоб українці швидше та більше укладали шлюб.

Мобільний застосунок Дія, що надає дердавн послуги онлайн у смартфоні тепер має функцію єШлюб, щоб українці швидше та більше укладали шлюб. Одразу після релізу нової функції, два українці, що мали стосунки і спільне майно біля десяти років, теж подали заяву на створення родиун через “Дія”. Але є одне але – це хлопці.

Мова про двох ЛГБТ-активістів з України. Це одесит Віталій і його партнер Віктор. Про свою історію кохання й заяву на шлюб у Дії вони розповили у Фейсбук, чим спровокували великий інфопривід в Мережі.

“Ми з Віктором подали заявку на одностатевий шлюб в Україні”

Від сьогодні українці можуть подати заявку на шлюб на сайті «Дія». Система не перевіряє стать заявників. Нашим стосункам вже 7 років.
За цей час ми пережили стільки різного досвіду, що Нетфліксу вистачить сезонів на 8, – розповідає правозахисник.

До речі, Сімейний кодекс України зазначає, у ст. 28 п. 1 — Особи, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, вважаються нареченими.

Рівні права = рівні обов’язки

“Але для держави ми й надалі один одному ніхто, – пояснює активіст Віталій, – Я все ще не можу бути вписаний в «сімейну» страховку партнера. У разі моєї смерті, Віктору треба буде сплатити податок 5% від вартості мого майна (а у випадку хати це дуже дорого), яке йому перейде за заповітом, який треба укласти за гроші, чого не сплачують люди в зареєстрованому шлюбі”.

Спільне набуте майно за ці 7 років все ще не належать нам обом. А це — купа техніки, велосипеди і одна недостроєна хата.

Правозахисник звертає увагу, що «Результати медичного обстеження є таємницею і повідомляються лише нареченим», про каже Сімейний кодекс в ст. 30 п. 4, що теж стане в нагоді, як я буду старим і недієздатним.

Звісно, ми не живемо в світі рожевих поні. Заявка розглядається добу, після чого нам прийде відмова і ми це розуміємо. Але так хотілося трохи відчути себе рівноцінною людиною, – пояснює Царюк.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією