Зустрічайте «Акулу Прогресу»: австралійська квір-ікона

Австралійський музей у Сіднеї виставив масивну статую райдужної акули.

Минулого тижня Австралійський музей у Сіднеї представив «Акулу Прогресу» на честь прайду, що наближається. Статуя є величезною акулою, яка обернена в прогресивний райдужний прапор. Ця статуя вже встигла завоювати кохання багатьох людей усередині ЛГБТК-спільноти.

Встановлення «Акули Прогреса» – це частина сіднейської ініціативи «Райдужне місто». Її суть полягає у встановленні райдужних пам’яток по всьому району Великого Сіднею. Таким чином люди готуються відзначати прайд, який почнеться вже 17 лютого.

І хоч нині все місто прикрашене райдужними кольорами, але «Акула Прогресу» встигла міцно утвердитися як культурна квір-ікона Австралії. Так, наприклад, у неї вже з’явився фан-аккаунт в інстаграмі. Більше того, користувачі створили величезну кількість мемів, присвячених «Акулі Прогресу». Ось лише деякі з них:

Художниця, яка створила цю скульптуру, заявила, що їй було дуже приємно працювати над пректом. Вона висловила щиру втіху, що людям так сподобалася ця скульптура. Справді, більшість людей залишилися у захваті від присутності «Акули Прогресу» у Сіднеї. Але ця скульптура має і своїх противників.

“Акулу Прогресу” розкритикував австралійський політик Марк Летем, який представляє вкрай праву політичну партію “Одна нація”. Він заявив, що ця скульптура є «повним сміттям» і обурився тим, що уряд вирішив профінансувати встановлення райдужної акули в той час, коли «дороги розвалюються, а рахунки за електрику стрімко зростають».

Проте критиків цієї статуї все ж таки менше, ніж тих, хто залишився задоволений її установкою. Вона продовжить радувати австралійців і надалі, аж до проведення прайду в Австралії, який стартує 17 лютого і проходитиме до 5 березня. Очікується, що його відвідає понад 500 тисяч осіб.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією