Законність веселки на кону: У 2024 році Каліфорнія вирішить долю одностатевих шлюбів

Голосування жителів американського штату Каліфорнія 2024 року визначить долю заборони на одностатеві шлюби, відомої як “Поправка 8”.

Мета голосування – прибрати з конституції штату формулювання: “Тільки шлюб між чоловіком і жінкою визнається дійсним у Каліфорнії“.

У четвер минулого тижня сенат Каліфорнії проголосував за пропозицію щодо зміни конституції, яка скасує “Поправку 8” – закон, який було затверджено на референдумі 2008 року, що забороняє штату визнавати одностатеві шлюби.

Сенат штату проголосував 31-0 за скасування заборони. Усі республіканці, крім одного з восьми, утрималися. Законопроєкт раніше ухвалила асамблея Каліфорнії, набравши необхідні дві третини голосів.

Жителі Каліфорнії, нагадує “Advocate”, схвалили “Поправку 8” незабаром після того, як Верховний суд штату визнав законність одностатевих шлюбів. У 2010 році федеральний апеляційний суд визнав “Поправку 8” неконституційною.

Але справа дійшла до Верховного суду США, який 2013 року відхилив апеляцію щодо одностатевих шлюбів із причин юрисдикції, вирішивши, що приватні сторони не мають права захищати затверджений голосуванням виборців Каліфорнії закон, що забороняє одностатевим парам вступати в шлюб, санкціонований штатом.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією