Вучич пообіцяв покарати і прихильників, і супротивників ЛГБТ-ходи у Белграді

Президент Сербії Олександр Вучич пообіцяв покарати “прихильників традиційних цінностей” за заворушення на ЛГБТ-прайді у Белграді, а учасників ЛГБТ-ходи притягнути до відповідальності за порушення суспільної моралі.

«Ви бачили індивідуумів, які думають, що мають право проводити ходи, а інші цього права не мають, тому що вони нормальні, а інші, мабуть, ні. Ви бачили людей, які порушували суспільну мораль, знімаючи труси та штани», – заявив Вучич.

У Белграді закінчився загальноєвропейський EuroPride-2022. Спочатку МВС Сербії заборонило його проведення, а разом із ним заборонило і ходу прихильників “сімейних цінностей”. Представники ЛГБТ все одно вийшли на вулиці Белграда, викликавши гнів інших мешканців країни.

Як заявив президент Вучич, у ситуації з прайдом держава опинилась у становищі, коли будь-яке рішення схвалять 80% населення, але різко засудять 20%. Тим не менш, міністр внутрішніх справ країни Олександр Вулін вважає, що Сербія змогла «відповісти на всі виклики».

Учасників прайду у Белграді охороняли шість тисяч поліцейських. Це коштувало державі три мільйони євро, повідомляє телеканал РТС. Правоохоронці вже заарештували понад 60 осіб на протестах проти прайду, решту оголосили в розшук.

Вучич пообіцяв, що всіх, хто застосовував насильство до учасників ЛГБТ-ходи та поліцейських, будуть затримані та покарані. Він також пообіцяв покарати тих, хто порушував норми суспільної моралі під час прайду, повідомляє ТАСС.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією