Вучич пообіцяв покарати і прихильників, і супротивників ЛГБТ-ходи у Белграді

Президент Сербії Олександр Вучич пообіцяв покарати “прихильників традиційних цінностей” за заворушення на ЛГБТ-прайді у Белграді, а учасників ЛГБТ-ходи притягнути до відповідальності за порушення суспільної моралі.

«Ви бачили індивідуумів, які думають, що мають право проводити ходи, а інші цього права не мають, тому що вони нормальні, а інші, мабуть, ні. Ви бачили людей, які порушували суспільну мораль, знімаючи труси та штани», – заявив Вучич.

У Белграді закінчився загальноєвропейський EuroPride-2022. Спочатку МВС Сербії заборонило його проведення, а разом із ним заборонило і ходу прихильників “сімейних цінностей”. Представники ЛГБТ все одно вийшли на вулиці Белграда, викликавши гнів інших мешканців країни.

Як заявив президент Вучич, у ситуації з прайдом держава опинилась у становищі, коли будь-яке рішення схвалять 80% населення, але різко засудять 20%. Тим не менш, міністр внутрішніх справ країни Олександр Вулін вважає, що Сербія змогла «відповісти на всі виклики».

Учасників прайду у Белграді охороняли шість тисяч поліцейських. Це коштувало державі три мільйони євро, повідомляє телеканал РТС. Правоохоронці вже заарештували понад 60 осіб на протестах проти прайду, решту оголосили в розшук.

Вучич пообіцяв, що всіх, хто застосовував насильство до учасників ЛГБТ-ходи та поліцейських, будуть затримані та покарані. Він також пообіцяв покарати тих, хто порушував норми суспільної моралі під час прайду, повідомляє ТАСС.

Джерело

Поділись публікацією
Залишити коментарій