ВООЗ: віспа мавп не є причиною відмови від ЛГБТ-прайдів

За словами представника Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), віспа мавп не повинна викликати страху суспільства, зокрема людей ЛГБТК-спільноти.

Віспа мавп та її незвичайне поширення не означає, що люди повинні уникати парадів гордості ЛГБТК+ цього літа, заявив у понеділок експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я. Він додав, що важливо виявляти підтримку.

Зазвичай легка хвороба, яка може викликати грипоподібні симптоми та ураження шкіри, непропорційно великою мірою торкнулася чоловіків, які практикують секс із чоловіками.

Представники охорони здоров’я наголошують, що хвороба може передаватися будь-кому, хто має тісний контакт, наприклад, шкіру до шкіри, з інфікованою людиною.

«Важливо, щоб люди, які хочуть піти та відсвяткувати прайд, гордість ЛГБТК+, продовжували йти і планували це робити», – сказав Енді Сіл, радник зі стратегій департаменту програм ВООЗ з інфекцій, що передаються статевим шляхом, на брифінгу ВООЗ у соціальних мережах.

«Більшість цих заходів – офіційних заходів – відбуваються на відкритому повітрі, вони орієнтовані на сімейний відпочинок. Ми не бачимо реальних причин для занепокоєння щодо підвищеної ймовірності передачі інфекції за таких умов».

Заходи, пов’язані з багатьма поточними випадками, які проходили у закритих приміщеннях, таких як нічні клуби, додав він.

Майбутні марші гордості заплановані в Нью-Йорку на 26 червня або в Берліні на 23 липня, серед інших місць.

Інший представник ВООЗ заявив, що спалах віспи за межами Африки навряд чи призведе до пандемії, додавши, що залишається незрозумілим, чи можуть заражені люди, які не мають симптомів, передавати хворобу.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією