Вітер змін: Новий мер Кракова відвідає міський Прайд

Захід, який офіційно називається “Краківський марш рівності”, відбудеться наступного тижня.

Одним з перших публічних актів Олександра Мішальського, який лише через кілька днів після вступу на посаду мера Кракова, стане участь у Краківському марші рівності – так називається місцевий ЛГБТ-прайд наступного тижня. Крім того, він також вивісить веселковий прапор на фасаді Ратуші.

Ця заява знаменує різкий розрив з політикою його попередника – Яцека Майхровського, який протягом свого тривалого перебування на посаді мера (найдовшого в історії міста) відмовлявся відвідувати цей захід, хоча у 2021 році був його почесним патроном. Це означає, що це буде перший раз, коли найвищий політик Кракова буде присутній на марші рівності.

“Я хочу побудувати чутливий і толерантний Краків, будинок для всіх і відкритий для всіх”, – написав Александр Мішальський у листі до організаторів параду, який цього року святкує своє 20-річчя.

У своєму листі мер попросив у організаторів дозволу на участь, зазначивши, що для нього було б “великим задоволенням” бути частиною маршу.

Поліпшення клімату для ЛГБТ в Польщі

Це відбувається лише через кілька років після піку створення так званих “вільних від ЛГБТ зон” у багатьох муніципалітетах Польщі, деякі з яких були розташовані в сільській місцевості Кракова за часів правління консервативної партії ПіС. Однак новий ліберальний уряд Дональда Туска, який прийшов до влади наприкінці минулого року, пообіцяв покращити умови для ЛГБТ-спільноти в країні. Прем’єр-міністр охарактеризував спільноту як “віктимізовану меншину”.

Цього року Краківський Марш рівності відбудеться 18 травня.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар