Вісім збірних гратимуть матчі ЧС-2022 з капітанськими пов’язками на підтримку ЛГБТ-спільноти: що про це відомо

Турнір в Катарі стартуватиме 20 листопада.

Футболісти восьми збірних-учасників чемпіоната світу 2022 року в Катарі носитимуть капітанські пов’язки на підтримку ЛГБТ-спільноти. Про це повідомляє The Guardian.

Підготовку до проведення світової першості в Катарі супроводжують скандали, що стосуються прав представників ЛГБТ-спільноти в країні. У Катарі одностатеві стосунки перебувають поза законом, що навесні цього року виливалося у скарги на неможливість окремих людей заселитися до катарських готелів на час турніру саме через упереджене ставлення.

Катар також звинувачували в порушенні прав людини через експлуатацію найманих працівників, що готували спортивні об’єкти ЧС-2022. Зокрема йшлося про високу смертність та неналежну оплату праці серед них.

Зі свого боку англійська Футбольна асоціація наполягає на отриманні гарантій, що представників ЛГБТ-спільноти прийматимуть в Катарі на одному рівні з іншими, від організаційного комітету турніру. Також керівний англійський орган вирішив запросити працівників-мігрантів до розташування своєї команди під час проведення світової першості на знак солідарності.

Англія також приєдналася до семи інших збірних – Бельгії, Данії, Франції, Німеччини, Нідерландів, Швейцарії та Вельсу – в ініціативі запровадити символічні капітанські пов’язки з текстом “One Love” (англ. “Одна любов”). Капітан англійців Гаррі Кейн висловив сподівання, що це стане вагомим внеском у боротьбу з дискримінацією.

“Як капітани ми змагаємося один з одним на полі. Але ми разом стоїмо проти будь-яких форм дискримінації. Це навіть актуальніше в часи, коли розділення є звичним у суспільстві. Спільне носіння пов’язок від імені наших команд надішле чітке повідомлення, коли стежитиме весь світ”, – сказав Кейн.

Англійці вперше використають нові символічні пов’язки в прийдешньому матчі Ліги Націй проти Італії. Матч відбудеться в п’ятницю, 23 вересня, на міланській арені “Сан-Сіро”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією