ВІЛ-активістів заарештували за захоплення офісу спікера Палати представників Конгресу США на знак протесту проти скорочення фінансування PEPFAR

Кілька людей було заарештовано після проведення сидячого страйку в офісі спікера Палати представників Конгресу США Кевіна Маккарті на знак протесту проти скорочення фінансування програм з протидії ВІЛ/СНІДу.

Протестувальники, ймовірно, були мотивовані нещодавніми спробами республіканців припинити фінансування Надзвичайного плану Президента США з надання допомоги у боротьбі зі СНІДом (PEPFAR).

PEPFAR, вперше запроваджений президентом Джорджем Бушем-молодшим у 2003 році, врятував мільйони життів і був тричі перезатверджений завдяки своєму приголомшливому успіху.

Хоча президент Джо Байден раніше цього року заявив, що планує продовжити програму вчетверте, наразі вона перебуває під загрозою з боку республіканців у Палаті представників та консервативних організацій через неправдиві твердження про те, що PEPFAR фінансує аборти.

PEPFAR також знаходиться під загрозою з боку найбільш ультраправих республіканців Палати представників у так званому “Зібранні свободи”, які погрожують закрити уряд, якщо їхні вимоги не будуть виконані до кінця місяця.

Ці вимоги включають скорочення військової допомоги Україні, фінансування антиімміграційних заходів на американо-мексиканському кордоні та імпічмент президента Джо Байдена.

Якщо угода не буде досягнута до 30 вересня, це може означати закінчення терміну дії програми PEPFAR, що завдасть шкоди людям, які живуть з ВІЛ/СНІДом.

На знак протесту проти погроз республіканців припинити фінансування програми, щонайменше шість активістів зайняли офіс Кевіна Маккарті у Вашингтоні в понеділок (12 вересня).

В рамках демонстрації протестувальники сиділи на підлозі офісу Маккарті і скандували свої вимоги до спікера Палати представників Конгресу США повторно затвердити ключові положення PEPFAR.

Серед заарештованих були генеральний директор Housing Works Чарльз Кінг і виконавчий директор Health GAP Азія Рассел.

У заяві LGBTQ Nation, Кінг сказав:

“PEPFAR врятував життя багатьох людей: “PEPFAR врятував мільйони життів.

“Злочинно, що деякі члени Конгресу ставляться до цього як до політичного футболу…. PEPFAR відіграє важливу роль у допомозі людям у країнах, що розвиваються, вирівняти криву передачі ВІЛ-інфекції.

“Сполучені Штати взяли на себе зобов’язання досягти міжнародної мети – покласти край СНІДу до 2030 року, і ми не зможемо цього зробити, якщо PEPFAR опиниться під загрозою”.

У своїй заяві Рассел додала:

“Республіканці в Палаті представників грають у політичні ігри з життями незліченної кількості дорослих, дітей і новонароджених з ВІЛ, які найбільше постраждали від ВІЛ у всьому світі і тут, у Сполучених Штатах. Екстремісти в Палаті представників опустилися до нового мінімуму. Ніколи за 20-річну історію PEPFAR законодавці не вдавалися до таких обурливих трюків”.

На Кінга, Рассела та їхніх колег-протестувальників поліція Капітолію наділа кайданки і вивела з офісу.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією