Відомого небінарного мексиканського активіста вбито лезом, заявляє прокурор

Відомий небінарний мексиканський активіст Осіель Баена був убитий лезом бритви, заявив у вівторок місцевий прокурор у справі про вбивство, яке викликало хвилю скорботи серед представників ЛГБТ-спільноти країни.

У понеділок ввечері в багатьох містах країни, в тому числі і в столиці, пройшли акції при свічках, на яких багато людей проливали сльози і виступали проти образ і актів насильства, які залишаються звичним явищем для багатьох мексиканських геїв, трансгендерів і небінарних людей.

Деякі учасники розмахували веселковими віялами, які Баена часто приносив на публічні заходи, в тому числі минулого року, коли міністр закордонних справ Мексики представив перший в країні небінарний паспорт.

Баена і його партнер Доріан Ньєвес були знайдені мертвими рано вранці в понеділок у своєму будинку в центральному штаті Агуаскальєнтес.

Головний прокурор Агуаскальєнтеса Хесус Фігероа повідомив Радіо Формула, що на тілі Баени було знайдено 20 рваних ран від бритви для гоління, в тому числі одна на шиї, яка, ймовірно, була смертельною.

Фігероа сказав, що розслідування триває, але поки що відеозаписи і відбитки пальців на місці злочину не вказують на причетність третьої особи.

Деякі судово-медичні докази вказують на те, що Ньєвес міг скоїти вбивство, а потім покінчити життя самогубством, додав він.

Але перед похоронами у вівторок в Агуаскальєнтесі батько Баени відкинув теорію прокурора.

Це неправда“, – сказав емоційний Хуан Баена, стоячи біля двох трун, обидві з яких були завішані райдужними прапорами.

Правозахисні організації закликали владу розслідувати, чи зіграла роль гендерна ідентичність або активізм Баєни в підозрі на вбивство.

Влада повинна переконатися, що розслідування є вичерпним і не залишає каменя на камені“, – сказав Крістіан Гонсалес, дослідник прав ЛГБТ з Human Rights Watch.

Агуаскальєнтес – один з найбільш соціально консервативних бастіонів Мексики, відомий своєю історією колоніальної епохи і традиційними фестивалями.

З минулого року Баена працював суддею на виборах у штаті, вважаючись першою небінарною особою на цій посаді.

Хуан Пабло Дельгадо, голова місцевої правозахисної групи Amicus, підкреслив “трансцендентне” лідерство Баени та її постійну присутність на публічних маршах.

Це людина, яка викликала стільки співчуття, прихильності на міжнародному рівні“, – сказав він.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією