Верховний суд Непалу видав тимчасове розпорядження про реєстрацію шлюбів одностатевих пар

Про це сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

Верховний суд Непалу видав тимчасове розпорядження про реєстрацію шлюбів одностатевих пар: уряд країни мусить негайно створити спеціальний реєстр та почати реєстрацію таких шлюбів. Таким чином, Непал став другою після Китайської Республіки (Тайваню) азійською країною, яка дозволяє реєструвати одностатеві шлюби. Ізраїль реєструвати такі шлюби не дозволяє, але визнає одностатеві шлюби своїх громадян, укладені за кордоном.

П’ятнадцять років тому Верховний суд Непалу вже постановляв, що конституція цієї країни гарантує повну правову рівність і заборону дискримінації ЛГБТ людей, і тому законодавці мусять вирішити питання реєстрації шлюбів між людьми будь-якої статі (в Непалі офіційно визнається не тільки чоловіча та жіноча, але й «третя стать» для трансґендерних осіб) — проте за всі ці роки парламент цього так і не зробив. Сьогодні суд вирішив, що бездіяльність парламентарів не може слугувати виправданням для настільки тривалого порушення конституційних прав громадян Непалу. Розпорядження діятиме, допоки непальський парламент не ухвалить відповідний закон, який забезпечить можливість одностатевим парам укладати шлюб у звичайному порядку.

Аналогічним способом одностатеві шлюби були раніше легалізовані ще в кількох країнах, наприклад, минулого року в Словенії: коли законодавці не виконують свої зобов’язання по забезпеченню конституційних прав громадян, у цю справу втручається судова влада.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією