В Єрусалимі відбувся традиційний ЛГБТК прайд-марш

Попри війну та постійну загрозу обстрілів, вчора в Єрусалимі відбувся традиційний ЛГБТК прайд-марш, хоч і менш велелюдний, ніж зазвичай.

Про це у соцмережах сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

Багато інших прайд-маршів — зокрема, найбільший в Ізраїлі тель-авівський — було скасовано через поточну ситуацію в країні, але організатори вирішили все ж таки залишити найбільш значущу ходу вулицями священного міста, офіційної столиці країни. Вона зібрала близько десяти тисяч учасниць/ків під лозунгом “Народжені бути вільними!” та пройшла без інцидентів під посиленою охороною поліції.

Ця подія є вкрай символічною для Ізраїлю саме зараз: ізраїльтяни розуміють, що, як і українці, знаходяться зараз на лінії фронту, обороняючи світ сучасної свободи та демократії від світу насильства, безправ’я та релігійного фанатизму. Як і а Україні, війна згуртувала ізраїльське суспільство та примусила державну владу звернути увагу на проблеми одностатевих партнерів, які разом з усією нацією боронять країну від спільного ворога — однак, на відміну від нашої влади, ізраїльська вирішує їх швидше та ефективніше.

Хоча, через специфіку місцевого законодавства, що дозволяє укладати тільки релігійні шлюби, одностатеві пари не можуть зареєструвати свій шлюб в Ізраїлі, держава вже давно визнає такі шлюби, укладені за кордоном. Навіть неодружені одностатеві сімейні пари мають низку прав, включно з правом на всиновлення дітей, а після початку нинішнього конфлікту Міністерство оборони офіційно поширило всю допомогу та пільги, які призначені сім’ям загиблих військових, і на їх одностатевих партнерів.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар