В Угорщині звільнили директора музею за ЛГБТ-фото на виставці

Уряд Угорщини 6 листопада звільнив голову Національного музею Угорщини за те, що попри законодавство він нібито дозволив неповнолітнім відвідувати фотовиставку премії World Press, яка містила контент про ЛГБТК+.

Про це повідомляє Reuters, передає Суспільне.

Міністр культури та інновацій Угорщини Янош Чак заявив, що директора музею Ласло Сімона звільнили за невиконання “юридичних зобов’язань закладу”.

Сімон заперечив звинувачення в тому, що музей зумисно порушив закон. За його словами, музей “без зволікань” позначив вікові обмеження на своєму вебсайті.

“Як батько та дідусь чотирьох дітей я рішуче відкидаю ідею про те, що наші діти мають бути захищені від мене чи від установи, якою я керую”, — додав директор музею у Facebook.

Виставка стала об’єктом бурхливих обговорень ще в жовтні, коли ультраправа угорська партія Mi Hazank (“Наша Батьківщина”) ініціювала урядове розслідування з цього питання із посиланням на закон 2021 року. Він забороняє “показ і пропаганду гомосексуальності” в книжках і фільмах, доступних для дітей до 18 років.

Врешті неповнолітнім заборонили відвідувати виставку, навіть за згодою батьків. Цьогоріч експонувалася серія з п’яти фото філіппінської фотожурналістки Ганни Реєс Моралес. Вони документують спільноту літніх представників ЛГБТК+ на Філіппінах, які десятиліттями живуть в одному будинку і піклуються одне про одного. На кількох світлинах зображені деякі члени спільноти в дреґ-образах — переодягнені та з макіяжем.

Виконавча директорка World Press Photo Ель ЗейДжуманан Хурі заявила, що це перший випадок, коли виставка зазнала цензури в Європі.

World Press Photo – престижна світова фотовиставка, яка експонується в Національному музеї Угорщини в Будапешті. Щороку її відвідують понад 4 мільйони людей з усього світу. Місія виставки — візуальне висвітлення важливих подій для глобальної аудиторії.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією