В Уганді в черговий раз ухвалено закон, який загрожує ЛГБТ смертною карою

Парламент Уганди ухвалив закон, який криміналізує ЛГБТ-людей. Якщо його підпише президент Уганди Йовері Мусевені, злочином вважатиметься вже лише самоідентифікація як представника ЛГБТ-спільноти.

Гомосексуальні зв’язки в Уганді, а також приблизно в 30 африканських країнах заборонені і кримінально караються, але новий законопроект ще більше посилює боротьбу влади з ЛГБТ, зазначає ВВС.

За словами правозахисників, новий закон, якщо Мусевені схвалить його, а шанс цього дуже великий, буде першим і єдиним у світі, який криміналізує сексуальну ідентичність.

Закон має на увазі посилення покарання аж до смертної кари за “гомосексуалізм з обтяжливими обставинами”. Під “обтяжуючими обставинами” розуміються, зокрема, зв’язок із неповнолітніми, а також наявність у підсудного ВІЛ.

Мусевені (Yoweri Museveni) поки що ніяк не прокоментував новий законопроект. Але 10 років тому він з ентузіазмом підписав схожий закон, який мав на увазі довічне ув’язнення.

Через ухвалення цього закону деякі донори почали переглядати програми допомоги Уганді. Тодішній президент США Барак Обама висловився за підтримку прав ЛГБТ в Африці. Світовий банк відклав виплату коштів із кредиту для цієї країни. У результаті закон не застосовувався, а через кілька місяців Конституційний суд Уганди його скасував.

Раніше повідомлялося: Парламент Уганди проголосував за збільшення тюремного терміну геїв до 10 років.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією