В ООН засудили гомофобію у зв’язку зі спалахом віспи мавп

Об’єднана програма ООН з проблем ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) висловила стурбованість публічними заявами, що розпалюють гомофобію та расизм, у зв’язку із зафіксованим у низці країн спалахом віспи мавп. У заяві, поширеній у неділю в Женеві, вона закликала ЗМІ, уряди та громадськість уникати стигматизації “певних груп людей”, оскільки це може підірвати заходи реагування на захворювання.

ЮНЕЙДС висловлює занепокоєння у зв’язку з тим, що в деяких публічних повідомленнях та коментарях про віспу мавп було використано мову та зображення, зокрема зображення ЛГБТІ та африканців, які посилюють гомофобні та расистські стереотипи та посилюють стигматизацію“, – йдеться у заяві. Як у ньому наголошується, уроки боротьби зі СНІДом свідчать про те, що “стигматизація та звинувачення певних груп людей можуть швидко підірвати реагування на спалах [захворювання]“.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила про 92 підтверджені випадки віспи мавп та 28 випадків, щодо яких ведеться розслідування. Вони зафіксовані у 12 державах, які не є ендемічні для даної хвороби. Як зазначили в ЮНЕЙДС, “значна частка цих випадків була виявлена ​​серед геїв, бісексуалів та інших чоловіків, які мають секс із чоловіками“. Причому, деякі випадки були “ідентифіковані через клініки сексуального здоров’я“.

В Об’єднаній програмі з проблем ВІЛ/СНІД пояснили, що, згідно з наявними свідченнями, найбільшому ризику зараження наражаються люди, які перебувають у тісному “фізичному контакті” з інфікованими, і “цей ризик не обмежується чоловіками, які мають секс із чоловіками“. У зв’язку з цим ЮНЕЙДС закликала “ЗМІ, уряди та громади виявити заснований на правах та свідоцтвах підхід [до оцінки ситуації з віспою мавп], який не допускає стигматизації“. “Стигматизація та звинувачення підривають довіру та здатність ефективно реагувати під час таких спалахів [захворювань], як цей“, – заявив М’ютю Кавана, виконуючий обов’язки заступника виконавчого директора ЮНЕЙДС.

“Ми повторюємо, що ця хвороба може торкнутися кожного”, – резюмував він.

Рідкісне захворювання

Віспа мавп – рідкісне вірусне захворювання, що в основному передається людині від диких тварин (гризуни, примати). Симптоми захворювання включають лихоманку, біль голови, м’язові болі, біль у спині, збільшення лімфатичних вузлів, озноб і втому. Також можуть з’являтися шкірні висипання на обличчі та інших частинах тіла. За даними ВООЗ, зазвичай коефіцієнт летальності при спалахах віспи мавп становить від 1% до 10%, причому більшість випадків смерті припадає на частку молодших вікових груп. Від віспи мавп немає специфічного лікування чи вакцини, проте попередня вакцинація проти натуральної віспи забезпечує також високоефективну профілактику цього захворювання.

Вірус віспи мавп, який отримав у квітні та травні поширення у низці країн Західної Європи, виявлено і на інших континентах. Останнім часом він був виявлений, зокрема, в Австралії, Бельгії, Великій Британії, Німеччині, Іспанії, Італії, Канаді, Португалії, США, Франції, Швейцарії та Швеції.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією