В Іраку ухвалено закон про тюремні терміни за одностатеві зв’язки

За одностатеві зв’язки в Іраку загрожує позбавлення волі на строк від 10 до 15 років, а за «пропаганду гомосексуальності» – від семи років.

Парламент Іраку в суботу, 27 квітня, ухвалив закон, що криміналізує одностатеві стосунки. Його необхідність депутати обґрунтували «захистом релігійних цінностей», пише агентство Reuters. Як стверджується в тексті документа, з яким ознайомилося агентство, він необхідний для «захисту іракського суспільства від морального розкладання і закликів до гомосексуальності, що охопили світ». На підтримку законопроекту проголосували переважно консервативні партії шиїтів, які утворюють найбільшу коаліцію в переважно мусульманському парламенті Іраку, пише Reuters.

Закон забороняє одностатеві зв’язки та «пропаганду гомосексуальності»

Закон забороняє одностатеві стосунки під загрозою позбавлення волі на строк від 10 до 15 років і передбачає щонайменше сім років тюремного ув’язнення за «пропаганду гомосексуальності» або проституцію. Крім того, введено покарання на строк від одного до трьох років для будь-кого, хто «змінює свою біологічну стать» або навмисне «одягається жінкоподібно», повідомляє Reuters. Як зазначає агентство, спочатку законопроєкт передбачав смертну кару за одностатеві контакти, але в нього зрештою було внесено поправки.

«Ухвалення іракським парламентом закону проти ЛГБТ підтверджує жахливу історію порушень прав ЛГБТ в Іраку і є серйозним ударом по фундаментальних правах людини», – заявила заступник директора програми з прав ЛГБТ у Human Rights Watch Раша Юнес.

«Ірак ефективно закріпив у законі дискримінацію і насильство, яких представники ЛГБТ-спільноти зазнавали з абсолютною безкарністю протягом багатьох років», – прокоментував закон експерт Amnesty International по Іраку Разав Саліхі.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар