Уряд Угорщини заборонив неповнолітнім відвідувати виставку World Press Photo через світлини, які “порушують закон про ЛГБТК-контент”.

Про це сповіщує Телебачення Торонто.

До цьогорічної виставки увійшли світлини філіппінської фотожурналістки Ханни Реєс Моралес, які показують спільноту літніх ЛГБТК+ людей на Філіппінах, де вони десятиліттями живуть в одному домі та піклуються одне про одного.

Директорка виставки, Джумана Ель Зейн Хурі, заявила, що це перший випадок цензури фотовиставки в Європі.

Дора Дуро, ультраправа депутатка, яка подала скаргу через фотографії, сказала, що вона була обурена, коли відвідала виставку, і відкинула заяви про те, що рішення уряду обмежує свободу преси або свободу слова.

Те, як живе ЛГБТК-меншина, не є найбільшою проблемою в світі. Те, що ми бачимо нормальним, що ми зображуємо і що ми передаємо (дітям) як цінне, впливає на них, і ця виставка явно шкідлива для неповнолітніх і, я думаю, для дорослих також, – сказала Дуро.

Я надзвичайно засмучена тим, що їхня історія може не дійти до людей, які найбільше цього потребують, засмучена тим, що їхня історія тримається в тіні, – каже авторка світлин, Ханна Рейес Моралес.

Багато фотографій на виставці, наприклад, висвітленнівійни в Україні, у тисячу разів серйозніші та шокуючі, ніж серія Моралес, – організатор виставки в Будапешті Тамаш Ревеш.

В Угорщині фотовиставку зазвичай відвідують близько 50 тисяч людей, з яких половина – студенти. Тепер усі, кому не виповнилося 18, не зможуть потрапити на виставку, навіть у супроводі та з дозволу батьків чи опікунів.

На фото: знімки Ханни Реєс Моралес для NYT

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією