Уряд Таїланду повністю схвалив закон про одностатеві партнерства

Уряд Таїланду на чолі з прем’єр-міністром Прают Чан-Оча повністю схвалив законопроект про громадянські партнерства, зокрема одностатеві, після того, як Державна рада підтримала його.

Заступник речника уряду Рачада Дхнадірек заявила у вівторок, що насправді кабінет міністрів давно схвалив законопроект, автором якого виступив мін’юст у липні 2020 року, але вирішив, що міністерству слід додатково ретельно вивчити його.

На сьогодні запитань до законопроекту не лишилося. Одностатеві партнерства практично повністю прирівняні до шлюбу. Після деяких формальностей законопроект буде поставлено на голосування у Палаті представників.

Прем’єр-міністр Таїланду генерал Прают Чан-Оча заявив у вівторок, що законопроект про громадянське партнерство – це відповідь на глобальні зміни, зокрема гендерну рівність та сексуальну різноманітність. За словами Прают Чан-Оча, “це основні права людини, які необхідно захищати відповідно до міжнародних принципів“.

Одностатеві партнерства вплинуть на багато існуючих законів, у які тепер необхідно вносити поправки, тому що сімейні відносини мають юридичну силу щодо майна, спадщини, сурогатного материнства, усиновлення дітей, а також соціальних пільг.

Генерал Прают Чан-Оча, повідомляє “Bangkok Post”, вважає, що новий законопроект має стати “соціально сконструйованим та міжнародним“.

Нагадаємо, законопроект визначає громадянських партнерів як пари, зокрема однієї статі. Громадянські союзи будуть доступні для одностатевих пар, які досягли 17-річного віку, якщо хоча б один із партнерів є громадянином Таїланду.

Громадянські партнери отримають ті ж юридичні права, що й люди, які перебувають у шлюбі, у тому числі щодо особистого та спільного майна, а також право на усиновлення дітей та сурогатне материнство.

Після схвалення законопроекту парламентом Таїланд стане другою державою в Азії, яка легалізувала одностатеві союзи. Першим був Тайвань у 2019 році.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією