Уганда звинуватила США у просуванні “ЛГБТ порядку денного” після нового раунду санкцій

Уряд Уганди в середу засудив розширення Сполученими Штатами візових обмежень проти своїх чиновників, звинувативши Вашингтон у просуванні “ЛГБТ-порядку денного” в Африці.

Нові візові обмеження, оголошені в понеділок, спрямовані на невстановлених чиновників, яких США вважають відповідальними за підрив демократії та репресії проти маргіналізованих груп в Уганді, включаючи ЛГБТК-спільноту.

У травні Уганда прийняла один з найсуворіших у світі антигейських законів, який передбачає смертну кару за певні одностатеві акти.

У Державному департаменті США стався переворот. Його захопили люди, які просувають ЛГБТ в Африці“, – сказав міністр закордонних справ Окелло Оріем в інтерв’ю агентству Reuters.

“Чому вони не накладають такі ж санкції на країни Близького Сходу, які мають такі ж або більш жорсткі закони проти ЛГБТ?”, – сказав він. “Якщо вони відмовлять нашим депутатам у візах, вони поїдуть в Шанхай, Гуанчжоу. Там дуже багато красивих місць, які можна відвідати”.

У вересневому звіті правозахисних організацій йдеться про те, що прийняття закону в Уганді спричинило потік зловживань проти ЛГБТК-спільноти, переважно з боку приватних осіб.

У відповідь на закон у червні США запровадили перший раунд візових обмежень для угандійських чиновників, а в серпні Світовий банк припинив надання нових кредитів країні.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар