У Стамбулі за підтримки держави вкотре пройшов анти-ЛГБТІ+ мітинг

У стамбульському районі Фатіх вдруге відбувся анти-ЛГБТІ+ мітинг під назвою назвою “Велике сімейне зібрання”. Турецький наглядовий орган за ЗМІ RTÜK транслював промо-ролик мітингу як “соціальну рекламу” на телеканалах.

У стамбульському районі Фатіх 17 вересня вдруге відбувся мітинг і марш проти ЛГБТІ+ під назвою “Велике сімейне зібрання”, організований кількома ісламістськими групами.

Вища рада з питань радіо і телебачення Туреччини (RTÜK) назвала промо-ролик маршу “соціальною рекламою”, а державне агентство Anadolu повідомило про акцію під назвою “Великий сімейний збір проти ЛГБТ-пропаганди”.

Мітинг пройшов під гаслом “ЛГБТ-пропаганда повинна бути заборонена заради наших дітей, нашої сім’ї та людства” в парку пам’ятника Сараджане Фатіх. Перший “мітинг ненависті” відбувся минулого року в цьому ж парку.

Учасники акції тримали плакати з написами “Стоп соціокультурному тероризму”, “Сім’я – адреса рішення, а не проблеми”, “Скажи “стоп” ЛГБТ-пропаганді у світі мистецтва”.

Генеральний секретар платформи “Велика родина” Сердар Ерилмаз сказав агентству “Анадолу”:

“Ми тут заради наших дітей, заради нашої сім’ї і заради людства. Мета цього великого сімейного зібрання – заборонити пропаганду ЛГБТ. Ми більше не хочемо, щоб наші діти змінювали свою стать. Ми не хочемо, щоб уми наших дітей і молоді були заплутані”.

“Ми хочемо, щоб нав’язування ЛГБТ припинилося в засобах масової інформації, академічних колах, у світі освіти, харчування, охорони здоров’я, в будь-якій сфері, і ми хочемо, щоб його пропаганда була заборонена”, – стверджував він.

Стверджуючи, що їх не цікавить чиєсь приватне життя, Ериілмаз заявив, що вони хочуть, щоб “пропаганда ЛГБТ” була заборонена, “так само, як не можна публічно рекламувати алкоголь або наркотики”.

ЛГБТІ+ спільнота часто стає мішенню мови ненависті з боку державних чиновників і радикальних ісламістів, які називають їх “збоченцями”, а злочини, скоєні проти них, залишаються безкарними. Багато представників ЛГБТІ+ стверджують, що жити в країні стає все важче і важче.

Правляча Партія справедливості та розвитку (ПСР) зайняла особливо жорстку позицію щодо ЛГБТІ+ спільнот після протестів у парку Гезі у 2013 році та спроби державного перевороту у 2016 році. Щорічний прайд-парад ЛГБТІ+ у Стамбулі та інших великих турецьких містах заборонений з 2016 року, а ті, хто все ж таки виходив на нього, стикалися з насильством з боку поліції.

З 2022 року ісламістські групи організовують анти-ЛГБТІ+ мітинги та марші “ненависті” за державної підтримки.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією