У Словаччині знайшли винних у низькій народжуваності в Європі

На думку міністерки культури, це ЛГБТ+.

Міністерка культури Словаччини Мартіна Шимковічова в інтерв’ю словацькому виданню Topky.sk 3 липня звинуватила ЛГБТК+  у зниженні рівня народжуваності в Європі, пише Politico.

«Ми, гетеросексуали, створюємо майбутнє, тому що ми народжуємо дітей. Європа вимирає, діти не народжуються через надмірну кількість ЛГБТК+ [людей]. І дивна річ – те, що це відбувається з білою расою», — сказала міністерка

Інститут прав людини у Братиславі у відповідь подав до генеральної прокуратури заяву проти Шимковичової за підозрою в расизмі та антисемітизмі, повідомив директор інституту Петер Вайзенбахер.

Гомофобні висловлювання, на відміну від расистських і антисемітських коментарів, не заборонені у Словаччині.

«Підтримці расизму та антисемітизму не буде місця в Європі в 2024 році. Ми знаємо, до чого такі тенденції призвели в минулому. Ми закликаємо міністра Шимковічову негайно піти у відставку», – сказав Вайзенбахер.

Словаччину сколихнуло вбивство двох чоловіків-геїв біля гей-бару в Братиславі у жовтні 2022 року, але після того, як до влади минулого року прийшов лівий популістський уряд прем’єр-міністра Роберта Фіцо, права ЛГБТ зазнали додаткового тиску.

Раніше Фіцо назвав усиновлення дітей одностатевими парами «збоченням» і глузливо запропонував лідеру опозиції Міхалу Шимечці «вирішити, чи буде він сьогодні хлопчиком, дівчинкою чи вертольотом».

Тим часом віце-спікер парламенту Андрей Данко, який представляє ультраправого молодшого коаліційного партнера Словацької національної партії, заявив у неділю, що міністерство культури більше не фінансуватиме фільми, «теми яких переходять моральні та етичні межі, включно з ЛГБТК+».

Шимковичова не вперше висловлює такі тези. У січні вона оголосила, що міністерство культури припинить фінансування ЛГБТК+ проектів, щоб «повернутися до нормального життя».

До того, як приєднатися до уряду Фіцо, Шимковичова працювала ведучою новин на комерційній станції TV Markíza, звідки її звільнили в 2015 році за поширення антимігрантського контенту в соціальних мережах. Пізніше вона приєдналася до каналу з численними дезінформаційними матеріалами TV Slovan де поширювала теорії змови.

У січні Мартіна Шимковічова скасувала рішення попереднього керівника Наталії Міланової від березня 2022 року про заборону всім організаціям, що входять до сфери управління мінкультури та їхнім працівникам будь-якого культурного чи іншого офіційного співробітництва з росією чи Білоруссю. Заборона була введена на знак підтримки України та засудження російської агресії.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар