У Нью-Джерсі обрали першу ЛГБТК+ жінку-законодавицю

У Нью-Джерсі обрали першу жінку-законодавицю штату, яка представляє ЛГБТК+ спільноту, передає Aadvocate.

Луанна Пітерпол, лесбійка, у вівторок перемогла на виборах до Асамблеї штату від 11-го округу, розташованого в центральній частині штату. Вона та її колега-демократка Марджі Донлон змістили з посад двох республіканців, Мерилін Піперно та Кім Ейлнер, які перемогли з невеликим відривом у 2021 році. У Нью-Джерсі кожен округ має двох членів Асамблеї та одного сенатора; сенатор від 11-го округу, демократ Він Гопал, виграв переобрання у вівторок.

У Нью-Джерсі і раніше були геї чоловіки – законодавці, зокрема республіканець Дон Гардіан, який у вівторок був переобраний до Асамблеї від другого округу, але жодного разу не було жінки з ЛГБТК+ спільноти.

Пітерпол – колишня прокурорка округу Монмут, працювала муніципальною суддею в містах Лонг-Бранч та Есбері-Парк. Вона була головою правління організації Garden State Equality, і на цій посаді відіграла важливу роль у створенні Білля про права проти булінгу, який був прийнятий двопартійною підтримкою в законодавчому органі штату. Вона була однією із адвокаток, які захищали закон Нью-Джерсі, що забороняв конверсійну терапію для неповнолітніх, і відіграла важливу роль у забезпеченні рівності шлюбів у штаті.

“Я надзвичайно зворушена тим, що заслужила підтримку жителів округу Монмут, і з нетерпінням чекаю можливості щодня працювати на них в законодавчому органі, – заявила Пітерпол в прес-релізі. “Я також пишаюся тим, що ввійду в історію як перша відкрита лесбійка, обрана до законодавчих зборів Нью-Джерсі. Я стою на плечах незліченних першопрохідців, які боролися за рівність і відкрили двері для таких людей, як я, щоб служити своїй громаді на виборних посадах. Дякую всім, хто долучився до нашої кампанії цього року. Ми справді не змогли б цього зробити без дивовижної спільноти, яку ми побудували. Я хочу особливо подякувати моїй дружині Робін, моїй неймовірній партнерци протягом 40 років, за те, що вона приєдналася до мене в цій неймовірній подорожі. Можливо, я була першою, але я точно не буду останнею!”

Організація LPAC підтримала Пітерпол, виконавчий директорка якої Ліза Тернер, опублікувала цю заяву: “Ми дуже раді привітати Луанн Пітерпол з її сьогоднішньою перемогою, яка подолала всі бар’єри. До сьогоднішнього дня Нью-Джерсі був одним з шести штатів, які ніколи не обирали ЛГБТК-жінку до законодавчого органу штату. Луанна була невтомною захисницею ЛГБТК-спільноти протягом усієї своєї кар’єри, і ми не можемо дочекатися, щоб побачити позитивний вплив, який вона матиме на нашу спільноту і на виборців округу 11 в Асамблеї“.

Її також підтримав Фонд перемоги ЛГБТК+, який зазначив, що у вівторок спостерігалася райдужна хвиля, коли було обрано більше кандидатів, ніж у будь-який попередній рік виборів з непарним числом. Понад 200 кандидатів перемогли на виборах у 2023 році, в тому числі 148 у вівторок, що перевершило рекорд 2021 року – 184.

Фанатично налаштовані політики намагалися використати ЛГБТК+ як політичну зброю, але виборці відкинули цю цинічну тактику, – йдеться в заяві президентки і головної виконавчої директорки Victory Fund Енніс Паркер. “Атаки проти ЛГБТК провалилися по всій країні, особливо у Вірджинії. Сьогодні ми обрали історичну кількість ЛГБТК+ кандидатів, які готові служити своїм громадам. Сьогоднішня райдужна хвиля є свідченням наполегливості політичної сили ЛГБТК+ і передвісником виборчого циклу 2024 року. На виборах перемагає рівність, а не тактика залякування культурною війною“.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією