У новому звіті кожному штату США присвоєно рейтинг безпеки для ЛГБТК+ – і ті, що отримали найнижчу оцінку, вас не здивують.

Третій щорічний звіт SafeHome про безпеку ЛГБТК+ штатів оцінює всі 50 штатів і Вашингтон, округ Колумбія, на основі того, наскільки вони безпечні для квір-людей, за допомогою системи оцінювання, яка спирається на аналіз законодавства та дані ФБР щодо злочинів на ґрунті ненависті.

Звіт вийшов після року, коли в штатах США були представлені сотні законопроектів, спрямовані проти ЛГБТК+. Законодавство намагалося – в ряді випадків успішно – обмежити доступ до гендерно-підтверджуючої допомоги, заборонити транс*людям займатися спортом і відвідувати одностатеві заклади, придушити свободу слова, заборонити драг шоу і скасувати антидискримінаційний захист.

Зіставивши результати, SafeHome виявив, що майже 50 відсотків штатів прийняли нове анти-ЛГБТК+ законодавство у 2023 році.

У дослідженні Род-Айленд, Нью-Гемпшир і Делавер отримали оцінку А+, оскільки вони мають «всеосяжні закони про рівність і низький рівень злочинів на ґрунті ненависті проти ЛГБТК+ людей».

З іншого боку, Південна Дакота, Флорида і Вайомінг отримали найнижчу оцінку через «велику кількість дискримінаційних законів і високий рівень заяв про злочини на ґрунті ненависті».

Дослідники особливо відзначили, що рейтинг Флориди значно змінився порівняно з попереднім роком, коли штат посідав 15-те місце за рівнем безпеки.

Род-Айленд посів перше місце за показниками SafeHome, отримавши повну оцінку зі 100 балів за «численні закони, що захищають права ЛГБТК+, та низький рівень злочинів на ґрунті ненависті».

У звіті говориться: «Це був один із шести штатів, де кожне правоохоронне відомство надавало дані про злочини. [У ньому діють одні з найбільш всеосяжних законів у країні щодо здоров’я, безпеки та планування сім’ї для ЛГБТК+”.

Законодавство цього океанського штату включає закони про недискримінацію прийомних сімей та обов’язкове звітування про статистику злочинів на ґрунті ненависті, а також про надання ґендерно-підтверджуючого догляду в рамках державних програм Medicaid.

Якимось чином Південна Дакота опинилася гіршою навіть за Флориду Рона ДеСантіса, отримавши лише 46,8 бала, оскільки вона «більш схильна до антирівності, ніж до рівності» і має відносно високий рівень злочинів на ґрунті ненависті.

«Нечисленні заходи захисту, які Південна Дакота пропонує ЛГБТК+, включають недискримінаційні закони щодо вступу до коледжів та університетів, захист від кібер-булінгу та закони, що забороняють дискримінацію у сфері сурогатного материнства», – йдеться у звіті.

Але, на відміну від штатів, які набрали вищі бали, анти-ЛГБТК+ закони в штаті Маунт Рашмор «набагато переважають їхні аналоги, що захищають рівність», такі як законодавство, яке обмежує транс людей у використанні гендерно орієнтованих громадських закладів, які відповідають їхній ідентичності, заборони на гендерно-підтверджуючий догляд за транс молодими людьми, а також закони, що дозволяють дискримінацію при усиновленні та влаштуванні в прийомні сім’ї, – зазначають дослідники.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар