У центрі Берліна зведуть будинок для лесбійок та квір-жінок

У Берліні біля центральної площі Александерплац збудують житловий проєкт для лесбійок та квір-жінок різного віку.

У муніципальній житловій асоціації Wohnungsbaugesellschaft Berlin-Mitte (WBM) розповіли, що у будинку буде 72 квартири, а також культурний центр літніх жінок-лесбійок організації Rad und Tat GmbH і кафе.

«Тут лесбійки та квір-жінки зможуть отримати можливість вести гарне життя та насолоджуватися старістю в недискримінаційному та доброзичливому оточенні», — вважають в асоціації.

Кожна квартира пропонується за доступною орендною платою, половина — за субсидованою орендною платою від 6,90 євро за квадратний метр. Також заплановано п’ять квартир, обладнаних для людей, які пересуваються кріслами колісними, та квартиру на вісім місць для жінок, які потребують догляду.

«Як новаторський загальноєвропейський проєкт, запланований житловий проєкт для лесбійок і квір-культурний центр виступає за видимість лесбійок і квір-людей та гендерну справедливість», — наголосила керівна директорка RuT Ютта Брамбах.

Завершення проєкту заплановане на жовтень 2025 року.

  • Раніше влада Берліну дозволила жінкам та тим, хто вважає себе небінарними особами, плавати топлес у громадських басейнах міста за бажання. Таке рішення було ухвалене після того, як жінка, якій у грудні 2022 не дозволили відвідувати один із басейнів, не прикривши грудей, подала скаргу до офісу міського омбудсмана в Департаменті юстиції, різноманітності та боротьби з дискримінацією Сенату Берліну.
  • Згодом таке ж рішення ухвалили у Кельні — нові правила запрацюють з 1 квітня.
  • Минулого літа аналогічне рішення ухвалили у місті Геттінген. Міська влада дозволила відвідувати басейни топлес після сварки щодо гендерної ідентичності, під час якої плавця попросили прикритися в місцевому басейні. Людина відмовилась, оскільки ідентифікує себе як чоловіка, і згодом йому заборонили відвідувати заклад.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією