У Британії з’явилася нова монета номіналом 50 пенсів у кольорах райдужного та транс*флагу.

Королівський монетний двір відзначає 50-річчя першого Прайду у Великій Британії випуском унікальної монети, про яку було оголошено у середу 18 травня.

Вперше британська спільнота ЛГБТК+ була удостоєна зображення на офіційній монеті Великобританії, і це є частиною зобов’язань Королівського монетного двору щодо відзначення інклюзивності.

Домінік Холмс — лондонський художник, письменник та ЛГБТ-активіст — розробив райдужну монету номіналом 50 пенсів, яку можна буде придбати цього літа.

На новій монеті номіналом 50 пенсів з одного боку звичайне зображення королеви Єлизавети II, але в реверсі — райдужний прапор зі словами «протест, видимість, єдність і рівність».

Дизайн включає чорні та коричневі смуги для позначення небілих людей у ​​спільноті ЛГБТК+, а також рожеві, блакитні та білі смуги для позначення трансгендерних людей.

Клер Макленнан, директор відділу пам’ятних монет Королівського монетного двору, сказала, що це «привілей відзначити п’ятдесят років прогресу у правовій сфері» та Прайд Великобританії з новою монетою у 50 пенсів.

Це перша монета, присвячена британській спільноті ЛГБТК+, з технологією кольорового друку, що відображає дух Pride UK через символічні кольори веселки.

Для мене було честю нещодавно прийняти представників Pride у Лондоні на Королівському монетному дворі, щоб викарбувати власні монети в рамках запуску та обговорити з ними нашу відданість різноманітності та залученості до бізнесу, а також показати, як ми винаходимо нові продукти для майбутнього.

Асад Шейх, директор з маркетингу та комунікацій Pride у Лондоні, сказав, що для мене було «привілеєм» працювати з Королівським монетним двором та «бачити, як ведуться наші розрахунки».

У липні цього року виповнюється 50 років першому в історії британському Прайд-маршу, організованому та проведеному Фронтом визволення геїв у 1972 році.

У квітні Pride in London (група, заснована у 2012 році, яка нині організовує столичні заходи Pride), підтвердила, що повторюватиме історичний маршрут 1972 року для свого маршу 2022 року. Захід розпочнеться у Гайд-парку, де у 1972 році відбувся перший післямаршевий пікнік. Це також місце, де у 1985 році групи шахтарів продемонстрували солідарність із спільнотою ЛГБТК+.

В останні роки Pride in London зіткнулася з різкою критикою, а в 2021 році п’ять її найвищих членів, включаючи співголов, пішли у відставку через вбивчі заяви про расизм і знущання в організації.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією