Туреччина заарештувала щонайменше 15 протестувальників на прайді

Турецька поліція затримала щонайменше 15 протестувальників у Стамбулі в неділю за участь у забороненому ЛГБТ-прайді, обшукуючи вулиці, прибувши на місце події після того, як учасники розійшлися, повідомив свідок Reuters.

Поліція відмовилася від коментарів.

Раніше в неділю адміністрація губернатора Стамбула заявила, що Марш рівності не буде дозволений. Турецька поліція заблокувала центр Стамбула, щоб запобігти проведенню маршу, закривши станції метро і перекривши рух на головних вулицях.

Ісламська партія президента Тайіпа Ердогана AK посилила свою риторику проти ЛГБТ-спільноти за останнє десятиліття і заборонила прайди з 2015 року, посилаючись на “міркування безпеки”.

Губернатор Стамбула назвав Марш рівності незаконним

Губернатор Стамбула назвав організації, які закликають до проведення Маршу рівності, незаконними.

Після заборони ЛГБТ-групи зібралися в іншій частині Стамбула на азіатській стороні, де їхній представник зачитав заяву, в якій говорилося:

“Ми втомилися від обману поліції і змушувати її мати справу з нами”.

“Ви перекрили всі вулиці і площі, ви зупинили життя цілого міста, але ви забули, що ми проб’ємо камінь і знайдемо один одного, якщо буде потрібно”.

Співробітники поліції обшукували вулиці в пошуках протестувальників і затримали щонайменше 15 осіб, повідомив очевидець Reuters.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар