Транс*жінки поскаржилися на побиття у Тбілісі

Кілька десятків чоловіків побили та закидали камінням у Тбілісі п’ять транс*жінок, розповіли постраждалі. Поліція Грузії прозвітувала про початок розслідування інциденту.

Як писав “Кавказький вузол”, у Грузії періодично відбуваються напади на транс*персон. Так, 31 жовтня 2021 року двоє жителів Тбілісі напали з ножами на двох транс*жінок, в результаті одна померла, а друга була поранена. Поліція затримала одного із нападників. 28 вересня того ж року поліція також рапортувала про затримання мешканця Тбілісі за побиття транс*жінки.

У січні 2022 року депутати ПАРЄ висловили стурбованість випадками порушень свободи вираження думок представників ЛГБТ у Грузії, які найчастіше супроводжувалися ненавистю та насильством на заходах, які проводили представники ЛГБТ. Депутати ПАРЄ закликали владу зміцнювати співпрацю з організаціями громадянського суспільства, які працюють у сфері захисту прав людини, у тому числі прав ЛГБТІ, при цьому гарантуючи їхню незалежність та захищаючи їхню безпеку та безпеку людей, які працюють з ними.

Побиття п’яти транс*жінок у Чугуретському районі Тбілісі сталося вранці 29 травня. За словами однієї з постраждалих, чоловік прийшов до них додому і зажадав надати сексуальні послуги, а після відмови словесно образив їх, пригрозив убити і викликав кількох своїх знайомих, повідомляє на своєму сайті телеканал “Формула”.

Коли інші транс*жінки, які живуть у тій же квартирі, повернулися додому, вони зустріли цього чоловіка разом із приблизно 30 іншими чоловіками. Транс*жінок побили та кидали в них каміння.

Крім того, нападники словесно образили жінку, у якої постраждалі орендували квартиру, йдеться у публікації, переклад якої виконано “Кавказьким вузлом”. У телесюжеті, яким проілюстровано публікацію, наведено розповіді трьох постраждалих, їхні особи в ролику заретушовані.

Поліція розпочала розслідування інциденту, повідомили у МВС Грузії. Справу порушено за статтею 151 КК Грузії (загроза позбавлення життя або заподіяння шкоди здоров’ю або знищення майна), інформує “ІнтерпресНьюс”.

Нагадаємо, 30 квітня 2020 року транс*жінка підпалила себе перед мерією Тбілісі на знак протесту проти зростання трансфобії, з якою вона зіткнулася під час самоізоляції. За її словами, вороже ставлення суспільства призвело до відсутності заробітку та коштів на життя.

Раніше правозахисники вказали на зростання агресії щодо представників ЛГБТ у Грузії. З введенням обмежень через коронавірус представники ЛГБТ опинилися в тяжкому становищі, багато хто з них залишився без роботи, втратив житло і став жертвами домашнього насильства, заявила омбудсмен Ніно Ломджарія. На її думку, членам ЛГБТ-спільноти з кожним роком все складніше користуватися свободою вираження думок та зборів. Ломжарія закликала владу Грузії розробити стратегію для вирішення проблем, з якими стикаються ЛГБТ.

16 травня 2021 року 15 політичних партій Грузії та неурядова організація Tbilisi Pride підписали угоду про неприпустимість гомофобії та трансфобії, а також про захист прав ЛГБТ. Підписанти зобов’язалися боротися проти дискримінації та насильства щодо квір-людей, захищати право на мирні збори та свободу вираження поглядів усіх людей, незалежно від сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності, і не допускати використання мови ворожнечі та розпалювання соціальної ворожнечі у політичному процесі на ґрунті гомофобії.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Поділись публікацією