Трансгендерним людям у Флориді загрожує позбавлення водійських прав

Трансгендерні люди у Флориді можуть бути позбавлені водійських прав або притягнуті до кримінальної відповідальності, якщо вони спробують змінити свої гендерні маркери, згідно з повідомленнями, які було поширено у соціальних мережах.

Роберт Кінох, заступник виконавчого директора Департаменту безпеки дорожнього руху і автотранспорту штату Флорида, опублікував пам’ятку від 26 січня, в якій йдеться про те, що “встановлення статі у щойно виданих водійських правах штату Флорида ґрунтується на підтверджуючих документах, наданих разом із заявою“, згідно зі скріншотом, розміщеним на X, колишньому Twitter.

За його словами, документи “повинні бути достатніми для встановлення особи заявника” відповідно до законодавства Флориди. “Крім того, неправдиве зазначення своєї гендерної приналежності, що розуміється як стать, у водійських правах є шахрайством відповідно до статей 322,212 Своду федеральних законів і тягне за собою кримінальне та цивільне покарання, включаючи анулювання, призупинення дії або відкликання водійських прав“, – сказав він.

Ця директива з’явилася після того, як губернатор Флориди Рон ДеСантіс і законодавці-республіканці націлилися на права трансгендерів у штаті, зокрема, заборонивши гендерно-підтверджуючий догляд за неповнолітніми, обмеживши обговорення особистих займенників у школах і змусивши людей користуватися певними вбиральнями. Нові закони, спрямовані проти ЛГБТК+ людей, також поширюються в інших штатах, очолюваних республіканцями.

У службовій записці Кіноха йдеться про те, що департамент скасував вимоги, які зобов’язували персонал видавати нову ліцензію в разі, якщо ліцензіат “бажає змінити гендерний маркер у своїй ліцензії”. Департамент може “видати заміну ліцензії лише у випадку втрати або крадіжки ліцензії чи дозволу, або у випадку подальшої зміни імені, адреси чи обмежень ліцензіата”, – написав він.

Кінох також написав, що термін “ґендер” не стосується “внутрішнього відчуття людиною своєї ґендерної ролі або ідентифікації, а історично і загальноприйнято розуміється як синонім “статі”, яка визначається вродженими і незмінними біологічними і генетичними характеристиками”.

Він додав, що “водійське посвідчення є документом, що посвідчує особу, і, як таке, відіграє важливу роль у наданні допомоги державним і приватним організаціям у правильному встановленні особи, яка пред’являє посвідчення. Дозвіл особі змінювати своє посвідчення, щоб відобразити внутрішнє відчуття гендерної ролі чи ідентичності, яке не є ні незмінним, ні об’єктивно перевіреним, підриває мету ідентифікаційного запису і може підірвати здатність держави забезпечувати дотримання своїх законів”.

Алехандра Карабалло, адвокатка з цивільних прав і викладачка клініки кіберправа Гарвардської школи права, яка поділилася пам’яткою у Х, написала: “Будь-яка трансгендерна людина, яка змінила [свою ліцензію], потенційно підлягає призупиненню дії ліцензії. Будь-хто, хто намагається змінити її після цього, може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за “шахрайство””.

В інших дописах Карабалло писала, що “якщо сприймати мову, використану в цій директиві, за чисту монету, то будь-яка трансгендерна людина, яка керує автомобілем зі зміненим гендерним маркером у водійському посвідченні, може бути притягнута до кримінальної відповідальності за шахрайство. Таке тлумачення може потенційно стосуватися будь-кого, хто керує автомобілем у штаті, включаючи туристів”.

Карабалло додала: “Це масова і нав’язлива зміна, яка стирає юридичне визнання і криміналізує трансгендерних людей в штаті”.

Це сталося після того, як Спеціальний комітет з інновацій у сфері охорони здоров’я Палати представників штату Флорида схвалив законопроект, який вимагає, щоб у водійських правах вказувалася стать, визначена при народженні, а не гендерна ідентичність власника.

Згідно зі звітом за 2022 рік, опублікованим Інститутом Вільямса при юридичному факультеті Каліфорнійського університету, щонайменше 94 900 дорослих ідентифікують себе як трансгендерні люди у Флориді, а 16 200 осіб у віці від 13 до 17 років – як трансгендерні, повідомляє Інститут Вільямса.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією