Тіна Котек приведена до присяги як перша лесбійка – губернаторка штату Орегон

Демократку Тіну Котек було приведено до присяги як губернаторку штату Орегон у понеділок. Вона стала однією з перших двох губернаторок-лесбійок у США разом із Морою Хілі з Массачусетсу.

56-річна Тіна Котек (Tina Kotek) була приведена до присяги головою Верховного суду штату Орегон на спільному засіданні Палати представників та Сенату. Нову губернаторку, зазначає “Advocate”, супроводжувала її дружина Еймі Вілсон. Після складання присяги Котек вітала її, назвавши Вілсон “першою леді Орегона” і додавши: “Спасибі, любов моя, за твою підтримку“.

У листопаді Тіна Котек здобула перемогу над представницею республіканської партії Крістін Дрейзен. Перемога Котек стала тяжкою та дорогою перемогою демократів (перевага становила не більше 4 %), які мають більшість в Орегоні, але зіткнулися із суттєвими перешкодами цього року на тлі розчарування виборців.

Котець раніше була спікеркою Палати представників Орегона, першою лесбійкою, яка обійняла подібну посаду в США. На посаді губернатора вона змінила колегу, демократку Кейт Браун, яка була першою губернаторкою-бісексуалкою у США.

У своїй інавгураційній промові Котек подякувала Брауну за те, що вона очолила штат у важкі часи. Котек пообіцяла вирішити найнагальніші проблеми, що стоять перед Орегоном, включаючи зростання кількості бездомних, відсутність доступного житла та нестачу психіатричної допомоги.

“Ми не будемо ідеальними, але ми ставатимемо краще з кожним роком, тому жителі Орегона зможуть з гордістю сказати, що уряд їхнього штату завжди буде поряд з ними”, – заявила Котек.

Раніше повідомлялося: Мора Хілі стала першою лесбійкою-губернаторкою у США. У четвер минулого тижня демократка Хілі була приведена до присяги як губернаторка штату Массачусетс.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією