Суд Угорщини скасував процедуру юридичного визнання гендеру. ЛГБТК+ активіст_ки подають апеляцію до ЄСПЛ

Конституційний суд Угорщини ухвалив, що нові заяви від трансгендерних людей на зміну гендерного маркера в документах не розглядатимуться. Постанова Суду була опублікована 31 січня 2023 року.

У 2020 році Парламент Угорщини ухвалив закон, який перешкоджає трансгендерним, небінарним та інтерсекс-людям змінювати гендерний маркер у документах. Таким чином, наражаючи людей на ризик харасмента, дискримінацію та насильство в ситуації, де необхідно пред’являти документи.

2021 року Суд ухвалив, що закон не матиме зворотної сили, тобто. не торкнеться людей, які розпочали процес зміни документів до 29 травня 2020 року. Проте вже стало відомо про випадок, коли Суд відхилив прохання про зміну документів, незважаючи на те, що процес розпочато до зазначеної дати.

В угорській судовій практиці присутні прецеденти підтримки трансгендерних, небінарних та інтерсекс-людей на юридичне визнання гендеру. Так, у 2018 році Конституційний суд ухвалив, що Основний закон Угорщини вимагає, щоб держава надала можливість для самовизначення. Проте зараз Конституційний Суд санкціонував ініціативу Уряду щодо обмеження прав трансгендерних, небінарних та інтерсекс-людей.

Зараз у Європі з’являється нова норма, спрямована на усунення бар’єрів на шляху юридичного визнання гендеру. Тому угорська ЛГБТКІ-організація «Háttér Society» планує передати справу до Європейського суду з прав людини.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією