Суд у Варшаві визнав дискримінацією звільнення журналіста з телеканалу TVP через гомофобію

24 квітня районний суд Warszawa-Mokotów виніс рішення за позовом, що тривав 5 років, проти компанії Telewizja Polska (телеканал TVP) її колишнього співробітника, нині популярного влогера Якуба Квечинського. Варшавський суд ухвалив, що причиною звільнення з роботи журналіста була гомофобія. Тепер TVP має виплатити Квечинському компенсацію в розмірі 35 тис. злотих та відшкодувати судові витрати.

Про це повідомив веб-портал The Warsaw, посилаючись на видання Warszawa Wyborcza, сповіщує ukranews.

“Той факт, що Якуб Квечинський втратив роботу на TVP, є дискримінацією за ознакою сексуальної орієнтації. Судова влада не може миритися з подібними ситуаціями, особливо коли суб’єктом, що порушує принцип рівності, є громадське телебачення”, – вирішив суд.

У свою чергу журналіст та влогер Якуб Квечинський, якого звільнили з телеканалу TVP в грудні 2017 року, прокоментував судове рішення: “Цей вердикт відновив нашу гідність та віру у правосуддя у Польщі“.

Уточнимо, справа стосується інциденту, який стався наприкінці 2017 року. Тоді пара влогерів, Якуб Квечинський та його чоловік Давид Мицек, опублікували в мережі Інтернет різдвяне відео за участю 7 ЛГБТ-пар. А за два дні після того, як відеокліп став вірусним в Інтернеті, його чергування на TVP скасували.

Квечинський спочатку вимагав пояснень від TVP, а коли не отримав їх, звернувся до суду, де звинуватив TVP у порушенні принципу Європейського Союзу про рівне поводження при прийомі на роботу на підставі сексуальної орієнтації.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією