США розробляють нову Т-клітинну вакцину від ВІЛ

Нова вакцина буде заснована на векторній платформі цитомегаловірусу людини і призначена для отримання рясних Т-клітин, які розпізнають різні епітопи ВІЛ новим способом.


Фінансувати роботу компанії Vir Biotechnology буде Фонд Білла і Мелінди Гейтс. Вчені займуться створенням експериментальної Т-клітинної вакцини для профілактики ВІЛ. Фонд виділив 10 млн доларів – Vir Biotechnology вже отримала грант. У планах – створити Т-клітинну вакцину проти ВІЛ для підшкірного введення під назвою VIR-1388.

За прогнозами розробників, перша фаза клінічних випробувань має розпочатися 2023 року.

Раніше повідомлялося, що вчені розробляють нову вакцину від ВІЛ на основі білкових наночастинок і цукру. Препарат показав чудові результати в доклінічних випробуваннях, дослідники готуються випробувати його на людях. Склад вакцини робить вірус найбільш помітним для антитіл, тому вони можуть його успішно нейтралізувати.

На початку квітня було опубліковано перші результати випробувань комбінованої вакцини від ВІЛ. Вчені вже завершили досліди на тваринах, і результат їх дуже вразив. Нова комбінована вакцина в поєднанні з мікробіцидом знизила ризик зараження вірусом імунодефіциту більш ніж на 90%.

А ось надії на препарат від компанії Johnson & Johnson – єдину кандидатну вакцину проти ВІЛ, що дійшла до III фази клінічних випробувань, – звалилися після нещодавньої заяви про її недостатню ефективність.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією