Словацький архієпископ вибачився перед ЛГБТ-спільнотою

Вибачення рідним та близьким загиблих відвідувачів гей-бару в Братиславі приніс словацький архієпископ Ян Орош, який раніше засумнівався у невинності жертв вбивства, повідомляє 7 листопада словацьке агентство TASR.

Орош заявив, що співчуває батькам жертв убивства у Братиславі.

Також архієпископ висловив жаль, що його попередній вислів із приводу вбивства завдав біль сім’ям загиблих та частині словацького суспільства.

Нагадаємо, 12 жовтня у Братиславі 19-річний чоловік на ім’я Юрай розстріляв з пістолета відвідувачів бару, який відвідували переважно представники ЛГБТ-спільноти. Внаслідок стрілянини загинули двоє людей, ще один отримав поранення.

Вбивця втік з місця злочину і наклав на себе руки наступного дня. При цьому він встиг розмістити низку повідомлень у соціальних мережах. У тому числі він заявив, що хотів убити прем’єр-міністра країни, проте не ризикнув зробити це через серйозну охорону політика.

На початку листопада у ЗМІ потрапив закритий циркуляр, написаний архієпископом із міста Трнава Яном Орошом. У ньому він засумнівався, що жертви вбивства у гей-барі були «невинними», як заявляли високопоставлені політики країни. Орош наголосив на “злачності” закладу, біля якого сталося вбивство, і нагадав, що в ньому часто проходили перевірки щодо поширення наркотиків.

Слова Ороша засудили представники словацької влади, зокрема прем’єр-міністр Едуард Хегер.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією