Що відомо про переможців “Євробачення-2024” Nemo, які ідентифікують себе як небінарну особу

З артистами трапився конфуз на сцені після виграшу у конкурсі.

На міжнародному пісенному конкурсі “Євробачення 2024”, фінал якого відбувся 11 травня, перемогли представники Швейцірії Nemo. За цим псевдонімом ховається виконавці Немо Меттлер, які ідентифікує себе як небінарну особу, через що просить застосовувати до себе займенник “вони”. Що відомо про Nemo та їхній музичний шлях.

Меттлер народились 3 серпня 1999 року в Білі – двомовне містечко Швейцарії. З дитинства грали на скрипці, фортепіано та барабанах. Нині, як відомо, музиканти живе у Берліні.

Свою кар’єру Немо розпочали у 2015 році, випустивши міні-альбом під назвою “Clownfisch”. Наступного року вони стали відомими завдяки появі на SRF Virus (#Cypher), яка стала вірусною в соціальних мережах. У 2017-му Меттлер випускає сингл “Du”, який займає четверте місце у Швейцарії, а пізніше стане сертифікований як платиновий.

У 2020 році музиканти починає писати та продюсувати пісні для інших артистів, а також роблять перші кроки за межі швейцарських кордонів – починає випускати пісні англійською.

У 2022-21 роках бере участь у другому сезоні “The Masked Singer Switzerland”, де виступає учасниками під маскою панди та посідає п’яте місце. У вересні 2022-го випускає четвертий міні-альбом “Whatever Feels Right”, у який увійшло 6 пісень.

Представником Швейцарії на пісенному конкурсі “Євробачення-2024” Nemo були обрані у лютому цього року. Це право їм дісталося після внутрішнього процесу відбору швейцарської телекомпанії SRF – комісія з понад 240 міжнародних членів громадського журі та 30 міжнародних експертів із 20 країн обрали їх пісню як найкращу серед інших 472 робіт. Букмекери прогнозували перемогу саме представникам Швейцарії, і, як можна побачити, їхні прогнози виявилися вірними.

У своїй музиці переможці “Євробачення-2024” торкаються таких тем як гендерна ідентичність, психічне здоров’я та пошук свого місця у цьому світі. Саме про це була конкурсна пісня Швейцарії “The Code”, яка принесла їй перемогу та дозволила здобути Кришталевий кубок конкурсу. Nemo, говорячи про композицію, казали, що вона детально описує їхнє “усвідомлення небінарної ідентичності”, що, за їхніми словами, “дає свободу”. Також вони говорили, що “не відчували себе ні чоловіком, ні жінкою, довелося зламати кілька кодів”.

Небінарною людиною Меттлер оголосили себе вже після переїзду до Берліна, де залишились жити.

“Я не говорили про це публічно, але деякі з вас уже знають: я не ідентифікую себе як чоловіка чи жінку. Я просто Немо. Мені подобається думати про гендер як про галактику, уявляючи себе маленькою зірочкою, що плаває десь усередині. Саме так я найкраще себе почуваю”, – писали вони в Instagram у листопаді минулого року, анонсуючи новий сингл. – Я сподіваюся, що ви зможете прийняти мене такими, якими я сприймаю себе”.

До слова, після оголошення результатів голосування Євробачення-2024 Nemo забрали омріяну нагороду, проте прямо на сцені стався конфуз. Вони емоційно впали на підлогу та вдарили Кришталевий мікрофон, в результаті чого він неочікувано розлетівся на шматки. Nemo казали, що злякалися та засмутилися через те що трапилось. Але згодом у Instagram оголосили, що вони отримали нову нагороду, і тепер будуть її берегти ще більше.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Nemo (@nemothings)

Нагадаємо з піснею “The Code” представники Швейцарії зуміли здобути найбільшу кількість балів – 591.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар