Що може бути спільного між церквою, християнством, жінками, гомосексуальністю та служінням?

Про це у соцмережах розповідає ГО Insight.

Поки ви перечитуєте всі вищеописані терміни ми вже маємо відповідь – Герд Єва Сесілія Брунне – єпископка церкви Швеції, відкрита лесбійка, активістка та правозахисниця.
І поки наші реалії продукують стереотипи про жінку-берегиню домашнього вогнища, яка має народжувати дітей та чекати втомленого чоловіка з обідом преподобна Єва Брунне висвятилася в сан 1978 року і все ще служить національній церкві Швеції. Вже понад 40 років основою її служіння є залучення та різноманітність, доступність та інклюзивність.
Брунне народилася 7 березня 1954 року в Мальме, Швеція. Її сім’я належала до Лютеранської церкви Швеції, і хоча вони не були ревними протестантами Єва вирішила активніше брати участь у житті своєї церковної спільноти коли її конфірмували. Після завершення школи вона вступила до університету: спершу на факультет журналістики, потім – на факультет релігієзнавства.

А оскільки у Швеції жінки отримали право висвячуватися у сан священнослужительок ще у 1960 року, 1978 року Єва почала служити у єпархії Лунда, а вже 1980 Брунне стала генеральною секретаркою Шведського студентського християнського руху і перенесла свою резиденцію в Стокгольм. Там вона вісім років служила вікарійкою парафії Сандіберг, потім ще вісім років була вікарійкою Флемінгсберга. У 2000 році Брунне стала головою Гуддінського та Боткирського деканату до 2006 року.

У 2001 році преподобна Брунне одружилася з Гуніллою Ліндер – ще одною пасторкою церкви Швеції. 2005 року народився їхній син Мартін. Хоча вони розлучилися в 2014 році, вони залишаються в хороших стосунках, разом виховуючи свого сина.

Вже у 2006 році Брунне стала деканкою лютеранської єпархії Стокгольма. Таким чином Єва стала першою відкритою лесбійкою-єпископкою у світі.
Після свого обрання Брунне сказала:

«Я знаю, що таке бути незрозумілою для більшості. Мені пощастило, що я маю владу, і я можу використати її на благо тих, хто не має влади».

Преподобна Брунне була висвячена у сан єпископині 8 листопада 2009 року. Король і Королева Швеції також були присутні на освяченні. Як єпископка Стокгольма, преподобна Брунне зосереджувалася на різноманітності та екуменізмі. Її зосередженість на толерантності та інклюзії часто викликала погрози в її адресу, тож іноді преподобна потребувала захисту поліції. Ускладнювало ситуацію й те, що ультраправі політичні рухи Швеції критикували Брунне за її інклюзивність. Реалії такі: колеги по церкві підтримують її ініціативи, а ультраплаві націоналісти – ні.

Наперекір опору її поглядам та її служінню преподобна Брунне пишається своєю церквою та розвиває її різноманіття. У 2019 році вона залишила посаду єпископки Столькгольма та стала членкинею правління Шведського центру права біженців, міжрелігійного центру House of God і Stockholm Pride.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією