Сем Сміт: «Я завжди був квіром»

Британський співак Сем Сміт розповіли у новому інтерв’ю, як мода та музика пов’язані з їхньою квір-ідентичностю.

Відомий британський співак Сем Сміт зробили камінг-аут як небінарна персона ще у 2019 році (займенники – вони/їх).

Нещодавно вони поспілкувалися з виданням «GQ», де розповіли про свою «модну еволюцію» за минулі роки, а також торкнулися теми власної музики та розповіли, як вона співвідноситься з квір-культурою.

Музичне повернення

Але перш, ніж ми розповімо про інтерв’ю, варто згадати, що нещодавно Сем Сміт повернулися на музичну сцену, випустивши новий танцювальний поп-сингл «Unholy». Цю пісню вони записав разом із німецькою співачкою Кім Петрас. Пісня вийшла вкрай вдалою. Не дивно, що цей сингл оселився в плейлистах багатьох людей.

А вже 30 вересня було випущено кліп на цю пісню — вийшов такий собі «Мулен Руж» за участю механіків-геїв. Варто відзначити, що в кліпі засвітилися і зірки Rupaul Drag Race – Gottmik і Вайолет Чачки. Якщо ви його ще не бачили, то рекомендуємо ознайомитися.

Модна еволюція

Якщо говорити про саме інтерв’ю, то в ньому Сміт згадали, як у свої 20 років вони воліли носити яскраві та яскраві образи. При цьому на початку своєї кар’єри вони відчували себе жінкою, яка змушена одягатись у чоловічий одяг. У результаті згодом вони почали носити більш звичайні речі – ті ж джинси та футболки.

При цьому Сміт боялися змінювати свій образ і приводити його у відповідність зі своїм світовідчуттям. Вони розуміли, що їхній бренд — це «гей-чоловік», навіть якщо цей бренд ніколи не відображав їхньої сутності.

«Це те, що, як на мене, люди не розуміють: перші п’ять років моєї кар’єри я відчував себе жінкою, яка в той же час одягається в чоловічий одяг (…) А я завжди був квіром. Завжди почував себе гендерно-неконформним. І я завжди почував себе небінарною транс-персоною. Все моє життя», – розповідає Сем.

Після численних інтерв’ю, де їм доводилося регулярно розповідати історію свого життя, Сміт зрозуміли — це оповідання, яке створювалося ними, було лише малою частиною того, ким вони є насправді. Тепер Сміт «переписує правила» свого життя, вони повністю приймають себе і своє тіло. І одягаються вони тепер так, як самі того захочуть!

Квір-музика від Сема Сміта

Крім «модної еволюції», музика Сема Сміта також змінилася. У своїх нових піснях вони досліджують квір-культуру, причому роблять це як у похмурих, так і досить вульгарних тонах. Тим не менш, Сміт розповіли, що їм важко усвідомлювати той факт, що деякі люди вважають, що їхня музика стала більш грубою. Як зазначають Сміт, тематика всіх пісень завжди була пов’язана із чоловіками, в яких вони були закохані.

Смітові не подобається той факт, що багато хто вважає, що у квір-виконавців має виходити виключно танцювальна музика. На думку Сміта, квір-виконавці можуть творити музику у будь-якому жанрі.

“Я думаю, що квір-музика може бути і в стилі кантрі, може бути і в стилі фолк, може бути джазом – вона може бути чим завгодно”.

Сем Сміт також розмірковували про те, що деякі люди, можливо, навіть не підозрюють, що пісні його дебютного альбому In the Lonely Hour, що вийшов 2014 року, були про чоловіків. Він запитав — а зачепили би гетеросексуальних людей ці пісні, якби вони знали закладений у них контекст.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією