Самогубство транс-дівчинки у Кишиневі: ЛГБТ-активісти мітингують біля будівлі Уряду

Яка ж Феліс гарна!” – вигукували люди, які зібралися на мітинг перед Урядом, побачивши фото білявки на плакатах та на хресті з датою народження та смерті.

Акція протесту в Кишиневі була організована центром “ГендерДОК-М” 15 квітня після того, як 16-річна трансгендерна дівчина наклала на себе руки, кинувшись з 22-го поверху.

Уся Молдова дізналася про шокуючу історію трансгендерної дитини, з якої знущалися інші підлітки. Декілька хлопців зі школи принижували, били ногами, а потім помочились на неї. Розслідування справи тривало два місяці і нічим не закінчилося…

Протестувальники закликали владу забезпечити безпечні умови життя для ЛГБТ+ дітей, захищати їх, як і будь-яку дитину, від домагань та насильства, відстежувати випадки знущань у школах та втручатися при їх виявленні.

“Я впевнена, що це має починатися з навчання вчителів, тому що саме вони задають тон. Діти поглинають ставлення вчителів, навіть коли вчителі нічого не говорять. Вони можуть дуже добре читати невербальні посили. Діти чудово розуміють, коли вчитель неповажно ставиться до дитини, і вони копіюють вчителів. Я впевнена, що для того, щоб захистити дітей у школах, треба розпочинати навчання педагогів”, – сказала Анжеліка Фролова, активістка центру “ГендерДОК-М”.

Серед протестувальників було кілька представників транс-спільноти, які також говорили про те, що системі освіти Молдови потрібні серйозні зміни.

Джерело

Поділись публікацією
Залишити коментарій