Розпочався місяць гордості Pride month

Традиційно почнемо з того, що ж таке той місяць гордості?

Місяць гордості (pride month) — це місяць, коли ЛҐБТК+ спільнота з усього світу відзначає свободу, та пишаються бути тими, ким вони є.

Цей місяць починається щороку, 1 червня, і триває до кінця місяця. По всьому світові проходять марші гордості, просвітницькі заходи, вечірки, а ЛҐБТК+ спільнота заявляє про свої права.

Як виник місяць гордості?

28 червня 1969 поліція зробила рейдерське вторгнення в простір ЛҐБТ-бару “Stonewall Inn” в нью-йоркському районі Грінвіч-Віллідж і почала насильно витягувати всіх присутніх на вулицю для незаконного арешту. ЛҐБТ-спільнота чинила опір арешту і всі, навіть звичайні перехожі почали закидувати офіцерів пляшками та монетами.

ЛҐБТ-спільнота Нью-Йорка, яка сказала “досить” усім багаторічним нападам з боку влади, повстала, і спалахнула в заворушеннях, що тривали впродовж декількох днів.
Повстання сприяло появі рухів, які цілеспрямовано займалися правами ЛҐБТ-спільноти, поряд з організаціями за громадянські права та рухів за права жінок. Вони провели акції протесту, зустрілися з політичними лідерами, переривали публічні гомофобні виступи для притягнення лідерів та влади. А вже через рік після цих подій, пройшли перші в країні Прайди (Pride).

Чому саме “місяць гордості”?

Назву вигадала бісексуальна нью-йоркському активістка Бренда Говард, яку прозвали “матір‘ю гордості”.

Саме вона організувала та провела перший Прайд, на честь першої річниці після стоунвольських бунтів.

Слово “pride”, перекладається з англійської як гордість, що підкреслює гордість ЛҐБТК+ спільноти бути тими, ким вони, не дивлячись ні на що.

Що робити в цей місяць?

Якщо ви ЛГБТК+ персона — пишайтесь тим, ким ви є. Допомагайте іншим представникам та представницям спільноти залишатися в курсі подій, пишайтеся ЛҐБТК+ персонами, що зараз перебувають на фронті та вірте в них.

Якщо ви не відносите себе до ЛҐБТК+ спільноти — дізнавайтеся більше про ЛҐБТК+ людей, читайте та поширюйте тільки достовірну інформацію, та допомагайте їм боротися із гомо-бі-трансфобією.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією