Рейк’явік Pride: Найбільший маленький прайд у світі!

Цього року щорічний Рейк’явік прайд, офіційно званий в Ісландії “Хінсегін дагар”, розпочнеться 8 серпня і триватиме до 13 серпня.

Це буде 24-й фестиваль гордості, що проводиться у Рейк’явіку. Історія Reykjavik Pride бере свій початок з 1993 року, коли спільноти геїв і лесбіянок Ісландії зібралися в місті Рейк’явік, щоб вимагати рівних прав.

Потім цю демонстрацію було повторено знову у 1994 році. У 1999 році Рейк’явік прайд став щорічним заходом, а перший прайд-парад відбувся в серпні 2000 року.

Парад гордості в Рейк’явіку, серпень 2019 р. (Фото Хульди Мьолль)

Спочатку на прайді були присутні 1500 глядачів. Тепер Reykjavik Pride перетворився на п’ятиденне яскраве свято, що привертає понад 100 000 глядачів з усього світу.

Рейк’явік прайд, найбільший щорічний захід в Ісландії, називають “Найбільшим маленьким прайдом у світі!”

Рейк’явік прайд щорічно організовується і проводиться некомерційною організацією Hinsegin dagar í Reykjavik – Reykjavík Pride. Будь-які кошти, які збирає організація, використовуються для підтримки спільнот ЛГБТК+ та покращення інших майбутніх заходів для спільноти ЛГБТК+.

Міський пейзаж Рейк’явіка (Фото TT Studio)

Основні події цього року включають конференцію Rainbow, яка відбудеться 10 серпня і складатиметься з низки інформативних лекцій, доповідей, панелей і багато чого іншого з проблем, з якими стикається квір-спільнота. Деякі з тем, порушених у 2022 році, включали Queer у відеоіграх, Trans People і Performance Sports , Queer 101: For Queer People і різні інші теми.

Є також заходи Youth Pride для дітей віком 13-17 років, як-от вечірки біля басейну, конкурси випічки та інші захопливі майстер-класи. Час розповідей про транс*персон у міській бібліотеці. Усі на борт! – квір-круїз навколо невеликих островів біля узбережжя. Буде неймовірна музика і достаток коктейлів.

Додаткові заходи включають в себе обхід пабів з розповідями про квір-нічне життя (екскурсії проводяться англійською та ісландською мовами). Під час них ви прогуляєтеся центром міста, досліджуєте історичні ЛГБТК+-місця та куштуєте коктейлі.

Поки ви святкуєте Pride, не забудьте зарезервувати місце на Drag Brunch у Kiki Queer Bar. Kiki Queer Bar – єдиний бар LGBTQ+ у Рейк’явіку, а дрег-бранч – феноменальний досвід.

Фестиваль зимових вогнів Церква Халлгрімскіркья (Фото: Fueled by Time)

Це розмаїття чудових подій потім приведе до головного – Параду гордості 12 серпня. Спільнота ЛГБТК+ збереться разом, щоб відсвяткувати прийняття та єднання. Після маршу відбудеться концерт просто неба за участю відомих ісландських співаків, гуртів та артистів.

Авіакомпанія Icelandair пишається тим, що підтримує спільноту ЛГБТК+

Вони співпрацюють з Reykjavik Pride, щоб доставити гостей на цю велику подію. Щорічний Pride Flight компанії Icelandair демонструє популярність спільноти ЛГБТК+.

Бортпровідники і пілоти їхнього “Польоту гордості” є або почесними членами, або союзниками спільноти ЛГБТК+. На борту деяких міжнародних рейсів обслуговування оформлене відповідно до святкового настрою, веселки та смачних частувань на тему гордості. Цю любов досі поділяють і пасажири внутрішніх рейсів.

Минулого року компанія Icelandair зустрілася з членами спільноти ЛГБТК+ і поговорила з ними про права гомосексуалів, історію прайду в Ісландії та про те, як об’єднуються дух прайду і дух Ісландії.

Веселка – це знак рівності та квір-гордості спільноти ЛГБТК+

Ви побачите веселку всюди в Ісландії, чи то скульптура поруч з аеропортом Кефлавік, чи то прапори і тротуари на вулицях Рейк’явіка, чи то одна з туманних веселок, які природа створює в приголомшливих ісландських пейзажах. Ісландія святкує різноманітність та інклюзивність цілий рік.

Підтримка рівних прав для ЛГБТК у Вестфіорді, Ісландія (Фото Travelvolo)
Фото Creative Photo Corner

ІСЛАНДСЬКА ЛГБТК+ ІСТОРІЯ

У 1996 р. одностатеві пари змогли офіційно зареєструватися як такі, що живуть разом. А у 2000 р. їм було дозволено усиновлення.

Перша у світі прем’єр-міністерка, яка зробила камінг-аут як лесбійка, Йоганна Сігурдардоттір, 2009 року потрапила в заголовки міжнародних газет як перша жінка-прем’єр-міністерка, а також як перша прем’єр-міністерка, відкрита лесбійка.

Її дружина, письменниця Йоніна Леосдоттір, написала книгу про їхню історію кохання, і вони були однією з перших одностатевих пар, що одружилися в Ісландії.

У 2010 році в Ісландії легалізували одностатеві шлюби. Відвідайте Національну квір-асоціацію Ісландії Samtökin ’78, щоб дізнатися більше про спільноту ЛГБТК+ в Ісландії.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією