Регулятор Угорщини знайшов порушення закону в мультику на Netflix, де цілуються дві дівчинки

Національне управління з питань ЗМІ та зв’язку Угорщини оголосило, що сцена мультсеріалу для дітей Jurassic World Camp Cretaceous на Netflix, у якій цілуються дві дівчинки, є порушенням закону про “гей-пропаганду” серед дітей.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Politico.

Як повідомив угорський регулятор у п’ятницю, сцена в мультсеріалі, де двоє дівчат зізнаються в коханні й цілуються, “може бути шкідлива для морального розвитку неповнолітніх“. Ще одну сцену, де за персонажами женуться монстри, визнали проблемною.

Угорське управління з питань ЗМІ та зв’язку вирішило, що Netflix повинен був рекомендувати Jurassic World Camp Cretaceous для перегляду дітям не молодше 12 років – а не семи, як зараз.

Розслідування щодо мультсеріалу в Угорщині почалося ще в серпні відповідно до ухваленого минулоріч закону, який забороняє рекламу та показ дітям і підліткам “відхилень від самоідентичності, яка відповідає статі при народженні, зміні статі або гомосексуальності”.

Влада Угорщини заявила, що збирається звернутися до нідерландського аудіовізуального регулятора з проханням розслідувати цю справу, оскільки європейська штаб-квартира Netflix розташована в Нідерландах.

Нагадаємо, у червні 2021 року тодішній президент Угорщини Янош Адер підписав суперечливий закон, який забороняє обговорювати з неповнолітніми будь-яку інформацію щодо гомосексуальності чи корекції статі. ЛГБТ-активісти в Угорщині та міжнародні організації різко розкритикували законопроєкт і порівняли його з російським законом 2013 року, що забороняє так звану гей-пропаганду.

У квітні уряд Орбана провів референдум про так званий “захист дітей від ЛГБТ”, але він був визнаний недійсним. А в липні Єврокомісія подала позов до Суду ЄС проти Угорщини через закон.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією