Проблемна функція штучного інтелекту Google породила новий формат веселих гей-мемів… знайомтеся: Slurpy Faggi

Цього тижня користувачам стала доступною нова функція Google “Огляд штучного інтелекту”, і вона, безумовно, викликала хвилю захоплення: хоча, можливо, не з тих причин, на які розраховувала Google.

На жаль, схоже, що ця функція все ще має багато помилок, оскільки замість того, щоб давати точну відповідь, інструмент, здається, включає дивну і дивовижну інформацію, зокрема, зі старих постів Reddit.

Кілька днів тому інструмент повернув відповідь, яка вже стала вірусною, на запитання про те, як найкраще прилипнути сиру до піци. ШІ запропонував використовувати клей у томатному соусі… “рішення”, яке ми хочемо абсолютно чітко пояснити, що ми не рекомендуємо.

Інтернет-детективи трохи покопалися і виявили, що ця пропозиція, схоже, походить з допису на Reddit 11-річної давнини від користувача під ніком “F**ksmith”.

Порада, схоже, походить з цього допису 11-річної давнини на Reddit (Reddit)

Також Gizmodo повідомляє, що інструмент видає неправдиву історичну інформацію, яка може миттєво завалити будь-якого студента на іспиті.

Якщо ви запитаєте, “хто з президентів США навчався в Університеті Вісконсін-Медісон”, штучний інтелект відповість, що 13 президентів, але далі він стверджує, що ці 13 президентів отримали 59 різних ступенів, переважно вже після смерті. Gizmodo наводить приклад 17-го президента Ендрю Джонсона, який, вочевидь, отримав кілька наукових ступенів між 1947 і 2012 роками, хоча помер у 1875 році.

Це, своєю чергою, призвело до неминучого напливу мемів у вигляді фальшивих результатів ШІ, багато з яких походять не з якогось іншого, а з гей-твіттера, або гей-X, як ми, напевно, тепер повинні його називати.

Slurpy Faggi і Dr. Butto

Чи справді R2D2 – Dr. Butto? (Lucasfilm)

Один вірусний твіт, який привернув увагу багатьох людей (у тому числі й Pink news), припустив, що інструмент AI Overview вигадав двох персонажів “Зоряних воєн” – геїв на ім’я Slurpy Faggi та його бойфренда, Dr. Butto.

Згідно зі скріншотом, яким поділився користувач X під ніком @computer_gay, інструмент AI Overview відповів на його запит про “Зоряні війни” наступним чином: “Так, у франшизі “Зоряні війни” є деякі ЛГБТК+ персонажі, в тому числі персонажі, які є відкритими геями, лесбійками або андрогінами“. Це правда.

Далі наводиться приклад персонажа-гея: “Slurpy Faggi: Перший відкритий персонаж-гей у “Зоряних війнах”. Slurpy перебуває у відданих стосунках зі своїм хлопцем, Dr. Butto“. Це неправда.

Звісно, X/Twitter відреагував так, як він це зазвичай робить – безліччю жартів. Одна людина написала в твіттері: “Так мене називали в старших класах“. Інший поділився фотографією C-3P0 і R2D2, підписавши її: “Хіба це не було очевидно?

Третій послався на той факт, що творець “Зоряних воєн” Джордж Лукас винайшов вигаданий тип музики, відомий як “джизз”, тож не виключено, що він створив Slurpy та Butto (не те, щоб він це зробив, звісно).

Герої “Зоряних війн” Фінн і По, як відомо, не геї (Дісней).

Ще один фейковий твіт від AI Overview застосовує схожі результати до списку персонажів Nintendo. Очевидно, Йоші – “ніжна, небінарна лесбійка”, а Варіо – “брудний, поліаморний пасив”. Схоже на правду.

Функція “Огляд штучного інтелекту” працює на основі інструменту штучного інтелекту Gemini від Google, який має стати відповіддю Google на Chat-GPT.

Gemini було розроблено в рамках проекту Project Astra. На сайті Project Astra сказано, що метою є розробка “ШІ-агентів, які можуть швидко обробляти мультимодальну інформацію, міркувати про контекст, в якому ви перебуваєте, і відповідати на питання в розмовному темпі, роблячи взаємодію набагато більш природною”.

Google також може похвалитися тим, що “з результатом 90,0% Gemini Ultra є першою моделлю, яка перевершила людей-експертів у MMLU (масове багатозадачне розуміння мови)”.

Однак, виходячи з цього початкового тесту, здається, що нам поки що краще почекати хоча б з кількома експертами-людьми – якщо ми не хочемо провести наступні кілька років, харчуючись піцою зі смаком клею і провалюючи тести з історії.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар