Президентка Угорщини ветувала закон, який вважають дискримінаційним щодо ЛГБТ-спільноти

Президентка Угорщини Каталін Новак наклала вето на закон, який на думку Єврокомісії, дискримінує людей за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Вона закликала парламент вилучити параграф, що узаконює “доноси” владі про одностатеві сімʼї.

Про це пише Bloomberg із посиланням на лист Каталін Новак до Національної асамблеї, передає Zmina.

У ньому президентка заявила, що цей закон “не посилює, а радше послаблює захист фундаментальних цінностей” та суперечить законодавству Євросоюзу.

Видання додає, що вето від Новак — це рідкісний випадок супротиву політиці премʼєр-міністра Віктора Орбана, який поступово обмежує права ЛГБТ і через це втрачає фінансування від ЄС. Після приходу Орбана до влади його партія заборонила одностатеві шлюби та всиновлення дітей одностатевими парами.

Нагадаємо, 15 червня 2021 року парламент Угорщини ухвалив закон, що забороняє обговорювати і поширювати в школах та серед дітей до 18 років інформацію на теми гомосексуальності чи зміни гендеру. Критики зазначають, що ініціатива є дискримінаційною та порушує права ЛГБТ.

У липні 2022 року Європейська комісія вирішила подати до суду на Угорщину. Один з позовів стосувався раніше згаданого закону проти ЛГБТ, другий – відмови продовжити ліцензію для мовника Klubradio, який критикує нинішню владу країни.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією