“PrEP на самоконтролі”: новий підхід збільшує кількість людей, які використовують ДКП

В Африці протестували новий підхід до використання доконтактної профілактики ВІЛ, який допоміг виявити цікаві висновки.

Новий метод дозволив зменшити кількість відвідувань лікаря вдвічі і збільшити кількість охочих підключитися до програми PrEP, повідомляє Life4me+.

Дослід полягав у тому, що пацієнтам на 6 місяців видавали препарати та засоби для самотестування. Результати дослідження, опубліковані в Journal of the American Medical Association, підтверджують, що прихильність до терапії в цьому випадку залишалася на рівні стандартного підходу.

До випробувань було підключено 495 осіб, які беруть участь у програмі доконтактної профілактики ВІЛ. Стандартний підхід передбачав видачу препаратів на 3 місяці, а аналізи на ВІЛ учасники здавали під час візиту до лікаря. Під час нового походу препарати і тести видавали на півроку. Загальний рівень прихильності через 6 місяців становив 84%, а через 12 місяців – 73%. Аналізи крові підтверджували утримання на терапії в 74% випадків, а аналіз ротової рідини – в 72%.

Загалом ці показники були практично однаковими серед дискордантних пар у групах між чоловіками та жінками. Однак у жінок, які отримують препарати і тести на півроку, рівень прихильності PrEP був значно вищим.

Експерти зазначають, що новий підхід “PrEP на самоконтролі” не тільки розвантажує клініки, а й збільшує кількість зацікавлених у доконтактній профілактиці ВІЛ. У разі вибору PrEP людина не потребує додаткового контролю, що робить процес більш зручним і доступним для багатьох.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією