Послом Молдови в США призначено відкритого гея Віорела Урсу

Президентка Молдови Майя Санду 30 травня підписала Указ про призначення на посаду посла в США Віорела Урсу (Viorel Ursu), партнера у минулому відомого молдавського гей-активіста Максима Анмегікяна.

Віорел Урсу, представник громадянського суспільства зі ступенем магістра європейського права, замінить посла Єуджена Караса. Урсу стане першим відкритим гомосексуалом у Молдові, який обіймає такий високий дипломатичний пост.

Цікаво, що, як повідомляють ЗМІ, до свого призначення на посаду посла, Урсу не мав дипломатичної практики. Згідно з указом, Урсу розпочне виконання обов’язків посла з 1 серпня.

“ЛГБТ-люди, які займають важливі пости, скоро не боятимуться розкривати свою ідентичність, молдавани побачать, як багато у нас ЛГБТ-людей серед політиків та чиновників, і зникнуть забобони”, – написала в соціальних мережах Анжеліка Фролова, одна з лідерів проекту GenderDoc-M, коментуючи призначення Урсу.

Віорел Урсу вісім років тому офіційно зареєстрував шлюб зі своїм партнером, перебуваючи за кордоном. Його чоловік – у минулому відомий молдавський гей-активіст Максим Анмегікян (Maxim Anmeghichean), програмний директор Європейського відділення Міжнародної асоціації геїв і лесбіянок (ILGA-Europe).

До свого призначення Віорел Урсу працював радником та координатором програм у Фонді Сороса, потім 11 років старшим аналітиком в Інституті європейської політики “Відкритого суспільства” у Брюсселі. Він також працював директором департаменту Європи та Євразії.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією